صدور مدارک تحصیلی به صورت الکترونیکی | برگزاری امتحان در مراکز آموزش از راه دور

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به بررسی آیین‌نامه ساماندهی فرایند صدور مدارک تحصیلی در این شورا، اظهار داشت: موادی از این آیین‌نامه، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت؛ به عنوان مثال با استفاده از تجربیات خوبی که سازمان فنی و حرفه‌ای در الکترونیکی کردن این مدارک تحصیلی داشت، قرار شد آموزش و پرورش و دستگاه‌هایی که گواهینامه‌های مهارتی صادر می‌کنند مانند وزارت فرهنگ و ارشاد یا جهاد کشاورزی با هماهنگی آموزش و پرورش از این تجربیات استفاده کنند و صدور سیستم مدارک تحصیلی خود را به‌روز و آسیب‌ناپذیر کنند و سعی بر این شود که مدارک، الکترونیکی صادر شود و این کاغذی صادر شدن به حداقل برسد.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در پایان گفت: از دیگر مواد، برگزاری امتحان توسط مدارس و آموزش از راه دور بود که شورا موافقت کرد که آن دسته از مدارس(مراکز) از راه دور که مدیران آنها ابلاغ رسمی از آموزش و پرورش دارند، امتحان را در مراکز آموزش از راه دور برگزار کنند.

منبع: شورای عالی آموزش و پرورش

5 صدور مدارک تحصیلی به صورت الکترونیکی | برگزاری امتحان در مراکز آموزش از راه دور

 1. شریفی گفت:

  سلا جناب نعمتی
  دانش آموزی در پایه چهارم ( پیش دانشگاهی) در سناد کد ملی اش تایید شده و در مستطیل روبروی اسم یک کد دانا فقط برای این دانش آموز میزند . ولی وقتی فایل خروجی میگیریم ،‌ جزو کدهای تایید نشده می خورد البته شماره کد ملی اش تغییر کرده و به جای آن ، همان کد دانا را میزند . شماره را پاک کردم ، به جای آن صفر گذاشتم تغییری نکرد . لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه این مشکل را رفع کنم.
  ممنون

  • مديريت گفت:

   سلام جناب شریفی عزیز.
   معمولا با همون کاری که انجام دادین باید مشکل حل بشه.
   میتونین از برنامه متوسطه انتقال فارغ التخصیلان به برنامه پیش دانشگاهی زده و در برنامه پیش دانشگاهی دریافت کنین.
   موفق باشید.

 2. راشدی گفت:

  باسلام
  بنده به دنبال بخشنامه ۴۲۰/۱۸۲۳۶۰-۹۲/۸/۲۶ معاونت آموزش متوسطه وزارت هستم ولی تاکنون نتوانستم پیداکنم.ظاهراًدرمورد ثبت نام تاحداکثریکسال کبرسنی بامجوزکمیسیون خاص درمدارس متوسطه دوم می باشد.اگرممکن است ازطریق ایمیل یادرهمین سایت بخشنامه ویامفادآن رااطلاع رسانی فرمائید.باتشکر

 3. شریفی گفت:

  عرض سلام و درود فراوان ر امیر آقای نعمتی دوست گرامی

  مسئله زیر را یکبار قبلا مطرح کرده ام . اما دوباره از شما درخواست راهنمایی دارم.

  دانش آموزی در سال دوم هنرستان در رشته ساختمان انتخاب واحد کرده و نوبت اول هم امتحان داده است. ولی با شروع نوبت دوم دانش آموز قصد ترک تحصیل داشته که با وساطت مدرسه و اولیا مایل به ادامه تحصیل در رشته تربیت بدنی همان هنرستان می شود.

  حالا این دانش آموز از نوبت دوم سر کلاس های رشته تربیت بدنی نشسته و هیچ کدام از دروس نوبت دوم رشته ساختمان را امتحان نداده و غیبت غیر موجه خورده است.

  برای تغییر رشته این دانش آموز چکار باید کرد؟ چجوری کد ۹۹۲ که کد تغییر رشته است رو باید در سیستم ایجاد کرد؟

  جناب نعمتی لطفا کامل توضیح دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *