مصوبه نحوه ترمیم نمره دروس امتحان نهایی فارغ التحصیلان دوره متوسطه

دکتر مهدی نوید دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به مصوبه نهصد و پانزدهمین (۹۱۵) جلسه این شورا، اظهار داشت: در اجرای قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور و به منظور ایجاد زمینه برای ارتقای سوابق تحصیلی دانش آموزان و تاثیر آن در آزمون ورودی دانشگاه‌ها این ماده واحده به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش و تایید رئیس جمهور محترم رسیده است.
دکتر نوید خاطر نشان کرد: براساس این قانون به فارغ التحصیلان دوره متوسطه(از سال ۸۴ به بعد) که متقاضی ترمیم و ارتقای نمرات دروس نهایی خود می باشند، اجازه داده می شود صرفا برای یک بار به شیوه داوطلب آزاد، ثبت نام نموده و در یکی از نوبت های امتحانی (خرداد، شهریور و دی ماه)، دروس مورد نظر خود را مجددا انتخاب و در آزمون مربوط شرکت نمایند.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به تهیه شیوه نامه اجرایی این مصوبه توسط وزارت آموزش و پرورش، گفت: هزینه های مربوط به برگزاری امتحانات و صدور گواهینامه های لازم بر عهده داوطلبان می باشد.

6 مصوبه نحوه ترمیم نمره دروس امتحان نهایی فارغ التحصیلان دوره متوسطه

 1. جلیل اسدی گفت:

  با عرض سلام
  در زمان انتقال دانش آموزان به مدارس دیگر نمرات ترم تابستان حذف و مابقی نمرات ارسال می گردد، لطفا راهنمایی فرمایید

 2. محسن گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  سیستم امتحانات پیش دانشگاهی اطلاعات رو به سرور مرکزی ارسال نمی کنه لطفا راهنمایی کنید . با تشکر

 3. محمداحمدیان گفت:

  باسلام
  دانش اموزی درسال قبل در کارودانش ثبت نام وقبل از نوبت اول ترک تحصیل کرده وامسال میخواهد در رشته ادبیات ثبت نام کند چون رشته ادبیات هم اورده است ولی در سناد در سوابق سال۹۴-۹۳در کارودانش مردودی خورده است آیا می تواند ادبیات بخواند .راهنمایی بفرمایید.

  • مديريت گفت:

   با سلام.
   بله.با کمک مسئول سیستم های اداره , سوابق سال ۹۳-۹۴ را از برنامه حذف کرده و امسال را در رشته ادبیات ثبت نام کنید. در خصوص سناد با واحد آمار و فناوری اداره هماهنگ کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *