خانه / نحوه درخواست و مراحل صدور تاییدیه تحصیلی

نحوه درخواست و مراحل صدور تاییدیه تحصیلی

برای ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی و پیگیری آن  باید به سامانه 

emt.medu.ir

مراجعه نمایید.

با توجه به لزوم ثبت درخواست صدور تائیدیه مدارک تحصیلی توسط متقاضیان در سامانه emt.medu.ir    ودریافت پاسخ استعلام به وسیله دستگاه ها از طریق سامانه  kemt.medu.ir  (متعلق به وزارت آموزش و پرورش ) به اطلاع می رساند ، متقاضیان از مراجعه در این خصوص به دفاتر پیشخوان دولت خودداری نمایند .

دستیابی سازمان ها ، نهادها ، و دستگاه ها به سامانه kemt.medu.ir   پس از مکاتبه و هماهنگی با مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش امکان پذیر است .

                                                                          مرکز سنجش وپایش کیفیت آموزشی


در این سامانه متقاضیان تاییدیه تحصیلی با درج مشخصات فردی و مشخصات مدرک تحصیلی خود از منطقه آموزش و پرورش صادر کننده مدرک، برای دانشگاه یا هر سازمان استعلام گیرنده تقاضای استعلام مدرک تحصیلی نمایند.
پس از انجام مراحل ثبت درخواست، شماره پیگیری صادر می شود که به صورت پیامک برای موبایل متقاضی ارسال می شود. متقاضی می تواند از طریق گزینه پیگیری تاییدیه تحصیلی آخرین وضعیت درخواست خود را مشاهده کند.
این درخواست در مناطق آموزش و پرورش بررسی می شود و در صورت وجود و صحت مدرک تحصیلی متقاضی، بر اساس مدارک و مستندات موجود در آموزش و پرورش گواهی تاییدیه تحصیلی صادر می نماید. این تاییدیه به صورت الکترونیک برای استعلام گیرنده ارسال می شود.
این مرحله آزمایشی است و گواهی تاییدیه تحصیلی فقط برای ثبت نام دانشگاهها و مراکز آموزش عالی صادر می شود و مبلغ دریافتی از متقاضی در این مرحله نیز دوهزار و سیصد تومان است. و پس از آن به تدریج بقیه سازمانها و موسسات نیز اضافه خواهد شد.

برای شروع ثبت تاییدیه تحصیلی , بر روی ” ثبت نام تاییدیه تحصیلی” کلیک نمایید.


ابتدا نظام آموزشی را انتخاب نمایید. دقت کنید انتخاب این گزینه بسیار مهم است و اگر نظام آموزشی اشتباه باشد در ادامه  انتخاب کد رشته هم اشتباه خواهد شد.

کد امنیتی را دقیق در کادر مورد نظر وارد کنید.

بر روی تایید و ادامه گام بعدی کلیک کنید.

در مرحله بعد اطلاعات هویتی  شامل ملیت – کد ملی – شماره شناسنامه – نام – نام خانوادگی – نام پدر – جنسیت وشماره همراه متقاضی را وارید نمایید.

اطلاعات فارغ التحصیلی شامل نظام آموزشی – مقطع آموزشی – رشته فارغ التحصیلی – استان فارغ التحصیلی – منطقه فارغ التحصیلی – مدرسه فارغ التحصیلی – سال فارغ التحصیلی – نوبا فارغ التحصیلی و کد دانش آموزی را وارد نمایید. این اطلاعات  باید دقیقا مطابق  گواهینامه و یا کارنامه فارغ التحصیلی باشد و در صورت وجود هرگونه مغایرت , درخواست شما توسط اداره آموزش و پرورش  برگشت خورده که باید وارد سامانه تاییدیه تحصیلی شده , بر روی پیگیری تاییدیه تحصیلی کلیک کنید و با درج کد ملی و کد پیگیری درخواست وارد سامانه شوید و درخواست خود را ویرایش کنید. 

در بخش مشخصات استعلام گیرنده باید سازمان یاارگانی که تایید برای آنجا صادر می شود را مشخص نمایید.
استان استعلام گیرنده – نوع استعلام گیرنده – استعلام گیرنده – عنوان استعلام گیرنده و شناسه ملی شرکت مواردی است که باید در اینجا وارد نمایید.

در قسمت نوع استعلام گیرنده و استعلام گیرنده فقط مراکزی را می توانید انتخاب نمایید که برای سامانه


kemt.medu.ir


کاربری رمز داشته باشند.

کارتابل استعلام گیرندگان تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش

کارتابل شرکت های خصوصی

کارتابل ارگان های دارای کاربری

 

کاربر این مراکز با کاربری و رمز خود وارد سامانه شده و تاییدیه تحصیلی را دریافت می نمایند. در غیر اینصورت متقاضی باید نوع استعلام گیرنده را “شرکت ها” و استعلام گیرنده را شرکت خصوصی انتخاب کرده و در کادر عنوان استعلام گیرنده نام آن مرکز را ثبت نمایید. اگر آن مرکز شناسه ملی داشت در کادر مورد نظر درج کرده در غیر اینصورت  یک عدد یازده رقمی وارد کرده و آن را به خاطر بسپارید.

درگاه بانکی
برای پیگیری تاییدیه تحصیلی صادر شده برای شرکت های خصوصی باید روی لینک 

https://kemt.medu.ir/sherkat/tracking.aspx


کلیک کنید و در صفحه باز شده چهار مورد :

۱_ کد ملی / کد دانش آموزی اتباع
۲_ کد پیگیری
۳_ شناسه ملی شرکت ثبت شده توسط متقاضی
۴_ شماره موبایل استعلام گیرنده
را وارد نمایید.

 

این مطلب در حال بروزرسانی است …