راهنمای ارسال اطلاعات به پایگاه اطلاعات یکپارچه دانش آموزیSchool.medu.ir

برای ارسال اطلاعات از برنامه دانش آموزی به پایگاه اطلاعات یکپارچه دانش آموزی

 School.medu.ir

مطلب زیر را به دقت مطالعه نمایید.

ارسال اطلاعات در صورت اتصال سیستم مدرسه به اینترنت :

الف)  اگر برنامه دانش آموزی بدون هیچگونه پیغام و خطایی باز شد پس از اطمینان از نصب آخرین نگارش و بروزآوری پایگاه داده , در منوی
نقل و انتقال اطلاعات روی گزینه ارسال سوابق به سیستم متمرکز کلیک نمایید.

۱_ مطابق تصویر زیر در پنجره فرم نقل و انتقال اطلاعات بر روی گزینه ” نقل و انتقال اطلاعات با استفاده از اینترنت ” را انتخاب و روی ” شروع ” کلیک کنید.

۲_دقت کنید برای این نوع ارسال سیستم شما باید به اینترنت متصل باشد.

۳_ پس از کامل شدن نوار سبز رنگ کلیه مشخصات و سوابق دانش آموزان به منطقه ارسال شده و در پایگاه اطلاعات یکپارچه دانش آموزی قرار می گیرد.

۴_ پس از کلیک روی ok  پنجره انتخاب مجموعه باز شده و لیست اسامی دانش آموزانی که اطلاعات آنها ارسال شده را مشاهده می کنید.

۵_ پس از کلیک روی خروج  گزارشی از آمار دانش آموزان داده می شود.اگر در این آمار مغایرتی وجود داشت گزارش را چاپ نموده واشکالات را در برنامه برطرف نمایید.

۶_ پس از ارسال اطلاعات در منوی ” نقل و انتقال اطلاعات” روی گزینه ” دریافت تاییدیه وجود سوابق مدرسه در سرور“کلیک کنید.

۷_  در پنجره گرفتن تاییدیه ارسال سوابق از منطقه گزینه ” دریافت تاییدیه بوسیله اینترنت و بصورت مستقیم از سرور” را انتخاب و روی تایید کلیک کنید.

۸_ پس از چند ثانیه مانند تصویر زیر پیامی مبنی بر وجود اطلاعات مدرسه در سرور داده می شود. تاریخ درج شده را به خاطر بسپارید چرا که باید قبل از ۳۰ روز مجدد ارسال اطلاعات انجام داده و تاییدیه آن را دریافت نمایید.

اطلاعات ارسالی شما در پایگاه داده سرور بارگزاری شده و قابل استفاده در سیستم متمرکز منطقه می باشد. برای استفاده سایر کاربران مانند کارشناسان محترم مقاطع از اطلاعات موجود سایت

 پایگاه اطلاعات یکپارچه دانش آموزی

School.medu.ir

طراحی شده که کاربران بااستفاده از  کاربری و رمز خود می توانند وارد این سایت شده و از اطلاعات و گزارشات آن استفاده نمایند.

 

ب) اگر در هنگام ورود به برنامه دانش آموزی با پیام زیر مواجه شدید:

۱_ در همان پنجره ورود به برنامه  رمز ورود و کاربری خود را وارد نمایید و روی گزینه “ارسال سوابق به منطقه ” کلیک کنید

در ادامه برای ارسال اطلاعات باید مانند موارد  ۱ تا ۶ قسمت الف  عمل نمایید

۲_ برای ورود به برنامه باید تاییدیه وجود اطلاعات در سرور را دریافت نمایید برای این کار در پنجره ورود به برنامه روی گزینه ” گرفتن تاییدیه ارسال به منطقه” کلیک کنید.

۳_  در پنجره گرفتن تاییدیه ارسال سوابق از منطقه گزینه ” دریافت تاییدیه بوسیله اینترنت و بصورت مستقیم از سرور” را انتخاب و روی تایید کلیک کنید.

۴_ پس از چند ثانیه مانند تصویر زیر پیامی مبنی بر وجود اطلاعات مدرسه در سرور داده می شود. تاریخ درج شده را به خاطر بسپارید چرا که باید قبل از ۳۰ روز مجدد ارسال اطلاعات انجام داده و تاییدیه آن را دریافت نمایید.

اطلاعات ارسالی شما در پایگاه داده سرور بارگزاری شده و قابل استفاده در سیستم متمرکز منطقه می باشد. برای استفاده سایر کاربران مانند کارشناسان محترم مقاطع از اطلاعات موجود سایت

پایگاه اطلاعات یکپارچه دانش آموزی

School.medu.ir

طراحی شده که کاربران بااستفاده از  کاربری و رمز خود می توانند وارد این سایت شده و از اطلاعات و گزارشات آن استفاده نمایند.

 

ارسال اطلاعات در صورت عدم اتصال سیستم مدرسه به اینترنت :

گاهی اوقات ارتباط سیستم مدرسه با اینترنت قطع شده و متاسفانه به دلیل عدم ارسال اطلاعات در موعد مقرر قبل از سی روز برنامه باز نمی شود. در اینجا باید حتما اطلاعات را به سرور ارسال نموده و تاییدیه آن را دریافت نمایید .برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 

۱_ در همان پنجره ورود به برنامه  رمز ورود و کاربری خود را وارد نمایید و روی گزینه ارسال سوابق به منطقه کلیک کنید

۲_ مطابق تصویر زیر در پنجره فرم نقل و انتقال اطلاعات گزینه “ نقل و انتقال اطلاعات با استفاده از دیسکت و یا سی دی  ” را انتخاب وپس از فعال شدن کلید “ انتخاب مسیر ” روی آن کلیک کنید .

۳_ در پنجره باز شده محلی را برای ذخیره فایل خروجی با نام

RahnamaeeSchoolData کدمدرسه _کد منطقه .zip

مثال:

RahnamaeeSchoolData1694_95116203.zip

انتخاب و روی ok کلیک نمایید.

(برای آشنایی با نام فایل ها این مطلب را مطالعه نمایید.)

۴_ روی شروع کلیک کنید پس از ساخت فایل خروجی , پنجره ” انتخاب مجموعه ” باز شده و لیست دانش آموزانی که اطلاعات آنها ارسال شده است را مشاهده می نمایید.

 

۵__ پس از کلیک روی خروج  گزارشی از آمار دانش آموزان داده می شود.اگر در این آمار مغایرتی وجود داشت گزارش را چاپ نموده واشکالات را در برنامه برطرف نمایید.

 

۶_ فایلی که به این ترتیب ساخته شد را روی سی دی رایت کرده و یا رو فلش کپی کنید و به سیستمی که به اینترنت متصل است منتقل نمایید.

 

سایت “پایگاه اطلاعات یکپارچه دانش آموزی ”  School.medu.ir  به آدرس

http://school.medu.ir

را باز کنید .برای ورود به سایت باید نام کاربری و رمز عبور خود را از مسئول منطقه دریافت کنید.

 

۷_ در منوی ” نقل و انتقال اطلاعات ” گزینه  “ارسال اطلاعات مدرسه به منطقه” را کلیک کرده و در پنجره باز شده می توانید با کلیک بر روی Choose file   فایل خروجی که روی سی دی یا فلش قرار دارد را انتخاب نمایید.

 

۸_ پس از انتخاب فایل روی ذخیره کلیک کنید. اطلاعات از فایل خروجی  به پایگاه داده سرورمنتقل می شود و بلافاصله کلید دریافت تاییدیه ظاهر می شود.

۹_ اگر روی “دریافت تاییدیه”  کلید کنید  فایلی با نام

VerificationSchoolData کد مدرسه  .dat

 

مثال :

VerificationSchoolData95116203.dat

دانلود می شود.

(برای آشنایی با نام فایل ها این مطلب را مطالعه نمایید.)

 

این فایل را روی سی دی رایت کرده و یا روی فلش بریزید و به سیستم مدرسه منتقل نمایید.

۱۰_ در سیستم مدرسه برنامه را باز کرده و در پنجره ورود به برنامه  پس از درج رمز و کد مدرسه , روی   ” گرفتن تاییدیه ارسال به منطقه ” کلیک کنید.

 

۱۱_ در پنجره ” گرفتن تاییدیه ارسال سوابق از منطقه”  گزینه ” دریافت بوسیله فایل تهیه شده از پایگاه اطلاعاتی سیستم های دانش آموزی” را انتخاب وپس از فعال شدن کلید “ انتخاب مسیر” روی آن کلیک کرده و فایل دریافت شده از پایگاه اطلاعات دانش آموزی که در قسمت ۹ توضیح داده شد را از روی سی دی یا فلش انتخاب کرده و سپس روی تایید کلیک کنید.

ممکن است فایل از روی سی دی خوانده نشود. فایل مورد نظر را در یکی از درایوها کپی کرده و مجددا با انتخاب مسیر محل فایل را مشخص کنید.

۱۲_ پس از تایید مانند تصویر زیر پیامی مبنی بر وجود اطلاعات مدرسه در سرور داده می شود. تاریخ درج شده را به خاطر بسپارید چرا که باید قبل از ۳۰ روز مجدد ارسال اطلاعات انجام داده و تاییدیه آن را دریافت نمایید.

 

اطلاعات ارسالی شما در پایگاه داده سرور بارگزاری شده و قابل استفاده در سیستم متمرکز منطقه می باشد. برای استفاده سایر کاربران مانند کارشناسان محترم مقاطع از اطلاعات موجود سایت

پایگاه اطلاعات یکپارچه دانش آموزی

School.medu.ir

 

 

 

طراحی شده که کاربران بااستفاده از  کاربری و رمز خود می توانند وارد این سایت شده و از اطلاعات و گزارشات آن استفاده نمایند.

 

جهت اطلاع همکاران از زمان آخرین ارسال اطلاعات  به سیستم متمرکز , در پنجره اصلی برنامه دانش آموزی مانند تصویر زیر تاریخ آخرین ارسال در زیر نام سیستم مدرسه قابل مشاهده است.

 

فیلم آموزشی ارسال اطلاعات و دریافت تاییدیه

 

12 راهنمای ارسال اطلاعات به پایگاه اطلاعات یکپارچه دانش آموزیSchool.medu.ir

 1. علی گفت:

  برای دبیرستان (مقطع دوم) چکار باید کرد؟چطوری باید نمودار ها و درصدها رو برای نوبت لوا سیستمی رسم کرد لطفا جواب بدید

 2. مسعود هنرمند گفت:

  سلام وخسته نباشید بنده رمز ورود آموزشگاه راتغییر دادم اکنون رمز فراموش کردم لطف کنید راهنمایی بفرمایید چگونه رمز جدید بگیرم ممنون از لطف شما مدیر محترم سایت

  • مديريت گفت:

   با سلام
   به مسئول سیستم منطقه اطلاع دهید تا رمز را برای شما ریست نمایند.
   در صورت امکان با هماهنگی منطقه آخرین ذخیره برنامه را فشرده کرده و به rahnamod.ir@gmail.com ایمیل نمایید.

 3. زهرا گفت:

  با سلام و خسته نباشید ،اگر إرسال سابقه انجام شد و تأیید هم گرفته شد ، و متوجه اشتباهی در آمار شدیم ، و اشتباه را إصلاح کردیم و مجدد إرسال سابقه انجام شد ،نیاز هست کار دیگری انجام شود ؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   نیازی نیست .تا حد امکان این کار نباید انجام بشه … مسئولیت این اتفاق بر عهده مدیر مدرسه است.

 4. مرتضی گفت:

  با سلام و خسته نباشید وقتی ارسال اطلاعات را می زنم بعد از کمی کار کردن و انتخاب ارسال توسط cd یا اینترنت قسمت اینتر نت را انتخاب می کنم بعد از کمی کار کردن پیغام زیر را می دهد لطفا راهنمایی کنید.
  The request was aborted: The request was canceled.

  • مديريت گفت:

   با سلام
   درصورتیکه پس از بروز آوری پایگاه و بروزآوری فایل مدارس همچنان این خطا را دارید فایل بک آپ مدرسه را فشرده کرده وبا توضیحات لازم به rahnamod.ir@gmail.com ایمیل نمایید.

 5. مربضوي گفت:

  سلام کد انتقال دانش اموزی گم شده از کجا کد انتقال براش بگیریم

  • مديريت گفت:

   با سلام
   در مدرسه مبدا از منوی سازماندهی و ثبت نام گزینه مشخصات و پرونده دانش اموز وضعیت تحصیلی را فعال کنید و مجدد با انتقال به اموزشگاه دیگر کد انتقال جدید بگیرید.

 6. حیدری گفت:

  سلام خسته نباشید
  در سیستم دانا ابتدایی ،برای ارسال اطلاعات و دریافت کد انتقال نوار سبز رنگ‌ تا نیمه پر می شود و بعد یا ارور میدهد یا در همان حالت نیمه باقی می ماند
  ارور هم می گوید که از طرف host هست
  ممکن است مشکل از سرعت نت باشد؟
  و اگر مهلت ارسال به متمرکز تمام شده باشد چه باید بکنیم؟
  باتشکر

  • مديريت گفت:

   با سلام
   سرعت اینترنت و تنظیمات اعمال شده بر روی ارتباط شما با سرور مانند استفاده از vpn ممکن است در ارسال اطلاعات اختلال ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *