پرسشهای متداول در سیستم های دانش آموزی

تعدادی از سوالاتی که توسط همکاران مطرح گردیده است به انضمام پاسخ سوالات جهت بهره برداری به پیوست تقدیم می گردد.

همکاران محترم میتوانند سوالات احتمالی خود را از طریق لینک ارسال نظر در پایین همین صفحه بامامکاتبه نموده تا پاسخ سوالات شما در همین صفحه ثبت گردد.

با تشکر- فناوری اداره سنجش

سوال۱)چندی است که سیستم دانا پشتیبان بازیابی نمی کند علت چیست؟

پاسخ:دلیل عدم بازیابی ذخیره های قبلی وجود نسخه SQL بالا تر از ورژن اصلی سیستم های دانش آموزی است یعنی بالاتر از  SQL2005

سوال۲) چرا  برای دانش آموز پیش دانشگاهی با توجه به اینکه تمام سوابق و انتخاب واحد  وی درست است ولی بازهم اعلام فارغ التحصیلی نمی کند؟

پاسخ:علت عدم فارغ التحصیل دانش آموز پیش دانشگاهی با توجه به اینکه تمام اطلاعات سجلی و سوابقش درست است . این است که متاسفانه در موقع انتقال دانش آموز از متوسطه به پیش دانشگاهی از گزینه انتقال دانش آموز  به مدرسه دیگر استفاده شده  راه حل این مشکل این است که اول کل اطلاعات دانش آموز از روی سیستم حذف و سپس از گزینه انتقال دانش آموز فارغ التحصیل به پیش دانشگاهی استفاده شود.

سوال۳)راه حل رفع خطاهایی که موقع ارسال اطلاعات به سیستم متمرکز نشان میدهد چیست؟

پاسخ: اولین اقدام   چاپ و به عنوان خطا دقت کنید.

دومین اقدام   مشاهده سابقه تحصیلی دانش آموز ( دقت کنید سابقه پیش دانشگاهی را در سیستم متوسطه دریافت نکرده اید؟ و یا اینکه سوابق متوسطه را در سیستم پیش دانشگاهی دریافت نکرده اید؟  در سابقه کمبود یا ناتمام دارد؟ یا اینکه دوسال پایه دوم ندارد؟ یا اینکه تمامی تمامی سوابق دانش آموز فارغ التحصیل وجود دارد؟و یا درسی بدون نمره وجود دارد؟ اگر سوابق را به اشتباه دریافت نموده اید اقدام به حذف سوابق اشتباه نمایید. البته در سیستم پیش دانشگاهی از طریق سوابق انتقالی به راحتی می توان سوابق اشتباه را حذف نماید اما در سیستم متوسطه این کار با درخواست آموزشگاه و در منطقه قابل اصلاح می باشد.  اگر در سابقه کمبود یا ناتمام یا درس بدون نمره وجود دارد دفتر امتحانات پلمپ شده همان سال و دوره را نگاه کنید و درخواست اصلاح بدهید. اگر دوبار پایه دوم وجود دارد نگاه کنید دانش آموز درخواست تغییر رشته یا شاخه با تکرار پایه را دارد؟ واگر سوایق دانش آموز فارغ التحصیل به صورت کامل وجود ندارد بادریافت سی دی سوابق قابل اصلاح است(برای دانش آموزا انتقالی) و اگر سوابق مدرسه جاری دانش آموز از بین رفته باشد با درخواست کتبی و کپی برابراصل از دفتر امتحانات همان سال در منطقه قابل اصلاح است).

تمامی آموزشگاه ها قسمت عملیات جانبی/گزارشات کنترلی /گزارش دانش آموزان تکراری با دو کد و گزارش دانش آموزان بدون سابقه در سیستم را حتما کنترل نمایید. و نسبت به رفع آنها اقدام نمایید. زیرا هر دانش آموز فقط می تواند یک کد دانش آموزی داشته باشد. این خطا اکثرا به علت تعویض یا عکس دار کردن شناسنامه و تغییر شماره سریال و دریافت از سناد ایجاد می گردد. همانطور که قبلاً متذکر شده ام شماره سریال شناسنامه قبلی با کارنامه سال اول کنترل گردد اگر درست بود با ثبت کددانا(کد دانش آموزی سال اول) و اعمال فیلتر از سناد دریافت می نمودید. و اگر کد دانش آموزی سال اول اشتباه ثبت شده بود مدرسه مبدا با درخواست اصلاح کد و کپی شناسنامه و کارنامه سال اول جهت اصلاح به داره مراجعه و پس از اصلاح سوابق انتقالی در مدرسه مقصد دریافت گردد.

دانش آموزانی که در سیستم سابقه ندارند را در دفاتر امتحانات و دفاتر آمار آموزشگاه به دقت نگاه کنید شاید سوابق دانش آموزان موقع کانورت اطلاعات ازبین رفته باشد.بنابراین اگر دانش آموز سابقه ای در آموزشگاه داشته باشد باید آن سوابق در سیستم آموزشگاه ثبت گردد. و اگر دانش آموز هیچ سابقه ای در دفاتر امتحانات و دفاتر آمار آموزشگاه نداشت می تواند آنها را انتخاب و حذف نمایید.

یادآوری: تمامی خطاها موقع ارسال به سیستم متمرکز باید برطرف گردد زیرا سوابق دانش آموزانی که در خطا نشان می دهد به سیستم متمرکز ارسال نمی گردد.

سوال۴)  مراحل حل مشکل دریافت دانش آموزانی که در تغدیه از سیستم سناد خطا می گیرد چگونه است؟

پاسخ:

۱- در سیستم سناد  ابطال ثبت  کلاس بندی انجام شود

۲- لغو ثبت نام در سیستم سناد آموزشگاه

۳- مجددا در سیستم سناد کد آموزشگاه ثبت نام شود

۴- خطاهای هنگام ثبت نام برای دانش آموز ( فایلهای ستاره دار) وارد شود

۵- کلاس بندی مجدد

۶- صدوردفتر آمار و مشاهده اسم دانش آموز( نیاز به چاپ نیست)

۷- دریافت از سناد برای دانا( بااعمال فیلتر).

سوال۵)  در سیستم توصیفی چهار درس اجازه ثبت نمره پایانی را نمی دهد علت چیست؟

پاسخ:از نگارش۶٫۳ به بعد بر طبق آیین نامه برای سال ششم ابتدایی نمرات ۴ درس هنر، سلامت و تربیت بدنی ،تفکر و پژوهش و کار و فن آوری نیازی به نمره پایانی ندارند و همچنین در لیست انضباط هم فقط نمره پایانی ثبت می شود ، لیست های دبیر هم باید بر طبق آیین نامه شوند .

سوال۶) دلیل خطای ۲۵ ازچیست؟

پاسخ:این خطا مربوط به اتمام مهلت استفاده از یک نگارش است که توسط شرکت سازنده پیش بینی شده است و با رسیدن نگارش جدید و دریافت آن از طریق helper رفع می گردد. البته گاهی بعد از چند روز نگارش بعدی می آید. در این مواقع در صورتی که کار مهمی با سیستم دارید، تاریخ کامپیوترتان را چند روز به عقب برگردانید. برنامه  باز می شود.

سوال۷)چرا باتوجه به این که نگارش سیستم به روز است اما سیستم تغییرات نگارش را اعمال نمیکند؟

پاسخ:دوستان عزیز لحاظ شدن شماره نگارش در صفحه اصلی نرم افزار دلیل بر صحت آن نیست توصیه میشود در کامپیوتری که سیستم دانش آموزی برروی آن نصب شده از INTERNET SECURITY استفاده نشود و صرفا نسخه آنتی ویروس را در سیستم خود نصب نمائید.

291 پرسشهای متداول در سیستم های دانش آموزی

 1. تلاشگران گفت:

  باسلام و احترام
  باتوجه به اینکه نیم سال اول ۹۵-۹۴ این آموزشگاه باکد ۹۵۱۵۹۵۲۵ (آموزش از راه دور-راهنمایی) باز نمی شود و امکان ثبت نام در این نیم سال را نداریم، لطفا راهنمایی بفرمایید…
  قابل ذکر است در تابستان ۹۴-۹۳ به علت نداشتن دانش آموز ثبت نام نداشته ایم.

 2. سو..ق گفت:

  سیستم دانش اموزی پیش حر فه ای استثنایی نگارش جدید را دریافت نمی کند علت چیست

  • مديريت گفت:

   با سلام
   این سیستم کدامیک از برنامه های دانش آموزی هست؟ دانا, راهنمایی یا توصیفی؟

   • لیلی گفت:

    با سلام، دانش آموز پیش دانشگاهی به علت دو کد بودن، عدم شرایط فارغ‌التحصیلی را دارد، ضمن اینکه کد اصلاح شده و به منطقه ارسال شده و رمز اصلاحیه نیز دریافت گردیده است، اما باز هم در سیستم دو کد می باشد، لطفاً راهنمایی بفرمایید، سپاسگزارم

    • مديريت گفت:

     با سلام.
     در سیستم تاییدیه پس از دریافت رمز تغییرات اصلاح می شود. اگر درسیستم مدرسه با کد صحیح اعلام فارغ التحصیلی شود و به سیستم ممرکز منتقل گردد مشکل برطرف می شود. به شرط اینکه قبل از دریافت جدید از سیستم متمرکز کاملا حذف شود.

 3. غلام گفت:

  سلام.آیا میتونم دانش آموزان انتقالی رو بعد از انتقال، ابطال ثبت نام کنم؟ و در سناد هم لغو ثبت نام کنم؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   خیر به هیچ وجه اینکار را انجام ندهید چون آخر سال بین دفتر آمار و امتحانات مغایرت بوجود می آید.
   موفق باشید.

 4. لیلی گفت:

  با سلام، دانش آموز پیش دانشگاهی به علت دو کد بودن، عدم شرایط فارغ‌التحصیلی را دارد، ضمن اینکه کد اصلاح شده و به منطقه ارسال شده و رمز اصلاحیه نیز دریافت گردیده است، اما باز هم در سیستم دو کد می باشد، لطفاً راهنمایی بفرمایید، سپاسگزارم

 5. لیلا گفت:

  سلام دانش اموز انتقالی را به اشتباه لغو ثبت نام نموده ام چگونه بازیابی کنم/؟

 6. سعید گفت:

  در تیر ماه سال ۹۵در سیستم سناد ۹۵-۹۴دانش آموز را اشتباهاً لغو ثبت نام زده ام دانش آموز الان ثبت نام مجدد نمی شود بجهت اتمام سال تحصیلی تکلیف چیست؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   با واحد فناوری اداره هماهنگ کنید.
   موفق باشید.

  • علیرضا محمدی گفت:

   با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز، عرض کنم خدمت شما در توصیفی ابتدایی دانش آموزی که مانده شهریور ماه و در شهریور هم غایب بوده است ژوری شهریور چگونه پر شود و در خود نرم‌افزار ما کلمه غایب هم نداریم تکلیف چیست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 7. مرادی گفت:

  سلام
  بنده مادر دختری هستم که در دبیرستان مشغول به تحصیل میباشد “مدتی است شخص جوانی جلوی درب مدرسه مزاحمت ایجاد میکند “سوالی داشتم مبنی بر اینکه اگر مدرسه دخترم را عوض کنم ایا ایشان میتواند از طریق سامانه سناد و با داشتن اشنا در مدرسه و غیرو محل جدید ادرس تحصیل دختر بنده را پیدا کند “ضمن اینکه یکبار جایش را عوض کردم و ایشان مدرسه جدید را پیدا گرد

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اگر مواردی را که فرمودین وجود داشته باشد و همکار حفظ اطلاعات نکند می تواند مدرسه جدید را پیدا کند.

  • محمد گفت:

   سلام در یک منطقه امکان پذیر است .اما اگر استان عوض شود یک کمی مشکل است باید در دادگستری هم آشنا داشته باشد.

 8. سحر گفت:

  باسلام
  یک سوال مهم ،متاسفانه در هدایت تحصیلی دانش آموزی در ۲ سال قبل دانش آموز رشته انتخابی را نیاورده است ولی دانش آموز این دو سال در کلاس نشسته و نمراتش ثبت شده است.آیا راهی هست که این مشکل را درست کنم؟
  با تشکر فراوان

  • مديريت گفت:

   با سلام
   دانش آموز این رشته رو ادامه میده البته حتما باید کمیسیون رای بده .
   با مسئول سنجش در خصوص این پرونده هماهنگ کنین.
   موفق باشید.

 9. محمد حسین مرادی گفت:

  سلام لطفا راهنمایی فرماید

  • عرفان گفت:

   باسلام من میخواهم برای پاسپورت اقدام کنم.ولی داخل سیستم ودمدرسه راپیدانمیکند.چگونه اشکال خودرارفع کنم

   • مديريت گفت:

    با سلام
    برای دریافت و تعریف کد مدارس در برنامه دانا از منوی تسهیلات گزینه گرفتن مشخصات مدارس از پایگاه اقدام کنید.

 10. رئوف آریان گفت:

  سلام یه سوال داشتم آیا دانش آموزی که در فاینال اسم پدرش با اسم پدر در دانا اشتباه است در فاینال ویرایش میشه

 11. محمدعلي گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من در سال ٩١-٩٢ سال سوم انسانی بعد از دو ماه رفتن به مدرسه ترک تحصیل کردم-در سال ٩۵-٩۶ مجددا با تغییر رشته به کارودانش در بزرگسال ادامه تحصیل دادم و بعد از گذراندن امتحانات، به علت بودن واحد های درسی اتنخاب شده در سال ٩١-٩٢ که وضعیت همشون به صورت —- و مردود در ریز نمرات هستش فارق التحصیل نمیشم مشکل رو از هر دو مدرسه به هر روشی که میتونستن پیگیری کردن اما نتیجه ای حاصل نشده لطفا راهنمایی میکنید؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   با این شرایط شما در سال ۹۱-۹۲ وقفه تحصیلی دارید. مدرسه بزرگسال با ثبت درخواست حذف سوابق این سال از برنامه دانا و دریافت مجوز از برنامه متمرکز اداره , وضعیت تحصیلی شما درست شده و فارغ التحصیل می شوید.

 12. محمد فتاحی گفت:

  سلام کد ۱۰۰۶به چه معناست

 13. معاون اجرایی گفت:

  سلام وخداقوت.درسیستم دانای متوطه دوم درچاپ کارنامه در سربرگ هدر مشخصات دانش آموز نمایش داده نمی شود.لطفا راهنمایی بفرمایید.باتشکر

 14. سعیدی گفت:

  لینک دفتر آمار بعلت تعدادی از دانش آموزان استعلام نشده موجودنیست چگونه می توان مشکل رو رفع کرد

 15. سعیدی گفت:

  درسیستم توصیفی قسمت ژوری اسامی دانش اموزان چاپ نمی شود وخطا می دهد علت چیست؟

 16. سعیدی گفت:

  درسیستم توصیفی قسمت ژوریها خطامیدهد علت چیست؟

 17. مطهری زاده گفت:

  با سلام من ازسیستم دانا ی مدرسه پشتیبان می گیرم ودر منزل می پشتیبان را بازیابی کنم خطا ی زیررا می گیرد
  ۱ – FailedOperationException
  Restore failed for Server ‘MOTAHARI\SQLEXPRESS’.

  ۲ – SmoException
  System.Data.SqlClient.SqlError: The media family on device ‘DanaBackup59737505_(C:\Users\Administrator\Desktop\DanaBackup59737505_13960830.bak)’ is incorrectly formed. SQL Server cannot process this media family.
  لطفا بفرمایید اشکال از کجاست ظاهرا این پشتیبانها به هیچ دردی نمی خورد

 18. مطهری زاده گفت:

  باسلام من ازسیستم دانا ی مدرسه پشتیبان می گیرم ودر منزل پشتیبان را بازیابی می کنم خطا ی زیررا می گیرد
  ۱ – FailedOperationException
  Restore failed for Server ‘MOTAHARI\SQLEXPRESS’.
  ۲ – SmoException
  System.Data.SqlClient.SqlError: The media family on device ‘DanaBackup(;کدمدرسه)_(C:\Users\Administrator\Desktop\DanaBackup(کدمدرسه()۱۳۹۶۰۸۳۰٫bak)’ is incorrectly formed. SQL Server cannot process this media family.
  لطفا بفرمایید اشکال از کجاست ظاهرا این پشتیبانها یی که می گیرم به هیچ دردی نمی خورد

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اگر برنامه در سیستم منزل درست کار می کند دقت کنید که با کد دیگری وارد هلپر نشوید و هنگام بازیابی برنامه اصلی بسته باشد.
   نصب برنامه در سیستم منزل مشکل قانونی دارد و با توجه به بخشنامه های حراست نباید این کار انجام شود!

  • احد گفت:

   از زحمات شما متشکریم

 19. زهره گفت:

  باسلام
  چگونه دانش آموز فارغ التحصیلی رو که به اشتباه ثبت نام اولیه شده ودر سامانه سناد تعیین پایه نشده را حذف کنم؟

 20. علی گفت:

  با سلام و وقت بخیر.
  مدیر دبیرستان متوسطه دوم هستم که نخستین یال فعالیتش هست. مشکلی که الان باهاش مواجه هیتم اینه که در برنامه دانا لیست نمرات و کارنامه دانش آموزان کد ملیشون میاره اما نام و نام خانوادگی نمیاره.
  لطفا راهنناییم کنید.
  با تشکر

 21. علی گفت:

  با سلام و وقت بخیر.
  مدیر دبیرستان متوسطه دوم هستم که نخستین سال فعالیتش هست. مشکلی که الان باهاش مواجه هسیتم اینه که در برنامه دانا لیست نمرات و کارنامه دانش آموزان کد ملیشون میاره اما نام و نام خانوادگی نمیاره.
  لطفا راهنمایی کنید.
  با تشکر

  • مديريت گفت:

   با سلام
   نگارش جدید را دریافت و پایگاه داده را بروزرسانی کنید.

  • یوسف گفت:

   سلام
   من هم همین مشکل را دارم چند بار این راه حل رو انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم.جالب اینجاست که مشخصات دانش آموزان هم نمیشه دید.کارت دانش آموزی هم نمیشه پرینت کرد.تنها جایی که تمام مشخصات نشون میده گزارش انتخاب واحد هست.لطفا اگر راه حلی هست راهنمایی کنید.

   • مديريت گفت:

    با سلام
    در هنگام ورود به برنامه پس از وارد کردن رمز تیک گزینه:
    “در هنگام ورود به سیستم اصلاح حروف و سایر روتین های اصلاحیه سوابق انجام شوند.”
    را بزنید.

    • سید حبیب موسوی گفت:

     سلام و خسته نباشید.
     من فرمهای توصیفی نوبت اول را که میگیرم در پایین صفحه نام معلم و مدیر را نمینویسد و نوشته معلم نامشخص لطفا راهنمایی کنید.
     ممنونم

     • مديريت گفت:

      با سلام
      دربرنامه توصیفی و گزینه سازمان مدرسه روی مشخصات کلاس ها کلیک کنیدو نام آموزگار را تعریف نمایید.و در تب کادر اداری نام کلیه آموزگارها و مدیر و معاونین و رئیس اداره و کارشناس سنجش را اضافه نمایید.

 22. معلم گفت:

  سلام
  همکاران محترم کسی میتونه کمکم کنه؟
  برای نوشتن فارسی اعداد تو سیستم متوسطه اول به مشکل خوردم اگه کسی راهنماییم بکنه ممنون میشم..

  • مديريت گفت:

   با سلام.
   باید در کنترل پنل و تنظیمات زبان فارسی ویندوز مقدار native digits را روی national قرار دهید.

  • سید علی فتاحی 09178841804 گفت:

   در متوسطه اول آموزش از راه دور همه مراحل فارغ التحصیلی انجام شده لیست فارغ التحصیلی وکارنامه فارغ التحصیلی هم چاپ می شود ولی کارنامه فارغ التحصیلی نهم چاپ نمی کند ضمنا نگارش متوسطه اول با متوسطه دوم ۲۲ می باشد

   • مديريت گفت:

    با سلام
    .در هنگام ورود به برنامه تیک اصلاح حروف و سایر روتین های اصلاح سابقه را بزنید.
    .بروزآوری پایگاه را انجام دهید.
    .کارنامه سالیانه و خلاصه سابقه را اجرا کنید.
    .مجدد عملیات فارغ التحصیلی را انجام دهید اگر دانش اموز از قبل فارغ التحصیل شده بود از منوی سازماندهی و ثبت نام گزینه مشاهده اطلاعات دانش آموز وضعیت فارغ التحصیلی را فعال نمایید.

 23. حیدرزادگان گفت:

  با سلام .برای دانش اموز کارنامه صادر نمی شود .خطای سوابق می هد .چکار کنم

 24. مهدی 9184883484 گفت:

  چرا در سیستم متوسطه اول نمره انضباط وارد شده اما سیستم عبارت “نامشخص” را روی نمره انضباط وارد شده میزند راه حل چیست؟

 25. ابراهیم گفت:

  سلام ما یک دانش اموز دی ماهی داریم و اطلاعات ان از سناد دریافت نمی شود کد ۱۰۶۷ می دهد لطفا پاسخ دهید

 26. بانو گفت:

  سلام
  یه سوال داشتم درمورد این که چرا سایت همگام برام باز نمی کنه.رمز هم زدم وارد شدم و ازمون های مشاوره ای هم انتخاب کردم و بعد در یک صفحه دیگه گزینه ازمون رو زدم برام هیچ مواردی بالا نمیارد چرا؟

 27. مولوی گفت:

  سلام خسته نباشید دانش آموز متوسطه اول انتقال آمده دارم برای دریافت سابقه تحصیلی آن پس از وارد کردن کد انتقال . مدرسه مبدا رو کد خطای
  Warning: Fatal error 824 occurred at Feb 3 2018 7:04PM. Note the error and time, and contact your system administrator. را نمایش میدهد . در ضمن ویندوز ۷ کار میکنم ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

  • مديريت گفت:

   با سلام
   ۱ برنامه را با راست کلیک گزینه run as administrator باز کنید.۲ بروزاوری پایگاه ۳ بروزاوری فایل مدارس و مجدد کد انتقال را دریافت نمایید.

 28. استاد کاظمی گفت:

  با سلام من اولین سالیه که استخدام شدم و به طور کامل وارد نیستم نمره وارد کنم میشه دستور العمل ان را به ایمیلم ارسال کنید متوسطه دوره دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۷ با تشکر وقت بخیر

  • مديريت گفت:

   با سلام
   نحوه کار با با برنامه را می توانید از فایل راهنمای موجود در برنامه و فایل های اموزشی یاد بگیرید.
   اگر مشکل خاصی بود می توانید در این سایت مطرح نمایید.

 29. سید مسلم محمدی د گفت:

  چند روز است که سناد ابتدایی باز نمی شود چرا؟

 30. ابوالفضل گفت:

  لطفا بنویسید چگونه درسامانه سناد نمره پودمان دانش آموزرا حذف کنیم متوسطه دوم کلاس دهم

 31. محم حسین گفت:

  هنگام ارسال به امتحان نهایی خطای استخراج سوابق تحصیلی میزنه علتش چیه

 32. وحید گفت:

  سلام
  در ارزشیابی توصیفی ،سال ۹۵-۹۴ بسته است .میخواهم نمره یک دانش آموز را وارد کنم چگونه سال را باز کنم؟؟؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   ابتدا با هلپر از اطلاعات برنامه پشتیبان بگیرید.
   از منوی تسهیلات سال و دوره برنامه را به سال ۹۵-۹۴ تغییر دهید.
   از منوی ورود نتایج ارزشیابی گزینه ثبت مجوز می توانید با ثبت مجوز جدیداصلاح نمره, نمره دانش آموز را تغییر دهید.

 33. کریم گفت:

  سلام در هنگام باز کردن سیستم توصیفی پیغام access is denied برای آدرس هلپر میاد

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اگر در ویندوز ۷ برنامه را اجرا می کنید برروی آیکون برنامه راست کلیک کرده و گزینه “run as administrator” را کلیک کنید.

 34. f گفت:

  سلام وقت به خیر من امروز نمرات نوبت دوم کلاس ها رو وارد کردم ولی وقتی به نوبن اول رفتم دیدم هیچ نمره ای ثبت نشده در صورتی که نوبت اول رو ثبت و ارسال کردم به نظرتون پاک شده و دوباره باید وارد کنم ؟حالا چه کار کنم ؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   احتمالا بک اپ اشتباهی مربوط به قبل از ثبت نمره نوبت اول را بازیابی کرده اید.
   با با بازیابی بک اپ از اخرین زمانی که نمرات نوبت اول ثبت بوده را بازیابی نمایید و یا باید مجدد نمرات نوبت اول را ثبت کنید.
   موفق باشید

 35. معلم گفت:

  سلام کد خطای ۲۱۶ و ۲۰۱ در نرم افزار تکمیل الف برای چیه

 36. علی گفت:

  باسلام تو دانا به اشتباه یک دانش اموز را انتقال رفته زدم تبدیل به فعا نماییم ممنونم

 37. علی گفت:

  باسلام تو دانا به اشتباه یک دانش اموز را انتقال رفته زدم تبدیل به فعال نماییم ممنونم

  • مديريت گفت:

   با سلام
   از منوی سازماندهی و ثبت نام گزینه پرونده و اطلاعات دانش آموز می توانید وضعیت تحصیلی دانش آموز را به فعال تبدیل نمایید.

 38. دانش آموز گفت:

  سلام من پروندم رو از مدرسمون در آذر ۹۶ خارج کردم وپس از چند روز یعنی قبل از امتحانات دی ماه دوباره ثبت نام کردم وامتحان دادم ولی الان متوجه شدم وقتی پروندمو ۹/۹۶ خارج کردم تا برج ۲/۹۷ ثبت نام نشده آیا برای ثبت نام دانشگاه مشکلی پیش میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 39. دانش آموز گفت:

  سلام من پروندم رو از مدرسمون در آذر ۹۶ خارج کردم وپس از چند روز یعنی قبل از امتحانات دی ماه دوباره ثبت نام کردم وامتحان دادم ولی الان متوجه شدم وقتی پروندمو ۹/۹۶ خارج کردم تا برج ۲/۹۷ ثبت نام نشده آیا برای ثبت نام دانشگاه مشکلی پیش میاد؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   ثبت نام مجدد شما با رای شورای مدرسه امکان پذیر است و اگر مشکلی بوده احتمالا در سامانه سناد ایجاد شده که دقیقا مشخص نکردید. برای ثبت نام دانشگاه در نیمسال دوم ( وروردی دی ماه) مدارک فارغ التحصیلی شما در نیمسال اول مدرسه لازم است.

 40. محمدرضا گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید در سال جدید ۹۷-۹۶ چرا کارنامه ها کامل پرینت گرفته نمی شه ؟ یعنی سمت چپ کارنامه کامل نیست خطش نمیافته

 41. کریمی گفت:

  با سلام
  دانش اموزی داریم که در شناسنامه نام خانوادگی او با همزه است اما در سیستم کارنامه پایه اول تا چهارم به جای همزه (ی) نوشته شده ولی در سال پمجم و ششم بر اساس شناسنامه با همزه است، آیا کارنامه سال اول تا چهارم باید اصلاح گردد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ مراحل را ذکر کنید
  با تشکر

 42. احمد نارویی از شهرستان ایرانشهر گفت:

  با سلام

  اگر دانش آموزی بعد از امتحانات نوبت اول از آموزشگاه انتقالی بگیرید و به خارج از کشور برود و در خارج مثلا کشور قطر در آنجا به هیچ مدرسه ای مراجعه نکند …

  و بعد از امتحانات نوبت دوم دوباره از خارج از کشور برگردد یعنی در هیچ یک از امتحانات نوبت دوم شرکت نکرده باشد بدون عز موجه از سیستم دانا و سامانه سناد هم انتقالی خورده باشد.

  حالا سوال — آیا دانش آموز میتواند در امتحانات شهریور ماه شرکت کند ؟

  اگر نمی تواند وضعیت و تکلیف دانش آموز چیست ؟
  احمد نارویی از شهرستان ایرانشهر

  • مديريت گفت:

   با سلام
   دانش آموز یا باید دلیل عدم حضور در مدرسه اولیه را موجه کند ودر مدرسه اولیه (مبدا) شهریورماه در امتحانات شرکت کند. و یا باید از مدرسه مقصد نامه مهمان اورده و به صورت مهمان در مدرسه اولیه دوره تابستان را گذرانده و برای ثبت سوابق به مدرسه مقصد برود.

 43. پرهون گفت:

  با سلام هنگام ارسال اطلاعات در سیستم توصیفی ابتدایی برای تعدادی از دانش آموزان خطای پایه یا سال نا معتبر گزارش می شود و آمار ارسالی با درصد قبولی دانش آموزان مطابقت ندارد.

  • مديريت گفت:

   با سلام
   سابقه این دانش آموزان را از منوی سابقه تحصیلی بررسی نمایید. این دانش آموزان یا در یک سال ثبت نام شده و فاقد ارزشیابی هستندو یا ارزشیابی ناقصی دارند.

 44. زرگانی گفت:

  با سلام
  دانش اموزکلاس سوم ابتدایی را به پایه چهارم ارتقا داده ایم .واین دانش اموز رابرای ثبت نام در مدرسه دیگر ازاد سازی نمودیم.
  مجددا درمدرسه مبدا مجددا ثبت نامش کردیم.ثبت نام شد ولی به پایه بالاتر ارتقا پیدا نمی کند .ضمنا ازاد سازی نمیشه ودر پایه سوم مردودی خورد . (وپیام به علت ثبت کمسیون امکان ازاد سازی وجود ندارد.)
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اگر دانش اموز جهشی است باید در سناد ثبت شود.
   برای ثبت آن و یا اصلاح وضعیت با کارشناسی آمار و فناوری تماس بگیرید.

 45. احمد گفت:

  سلام علت خطای ۷۰درسیستم کاردانش جهت ارسال به امین چیست

 46. مریم گفت:

  سلام من کلا نمیتوانم وارد سیستم سناد متوسطه بشوم این مشکل از امروز برای من پیش امده حتی رمز را با سایت قبلی عوض کردم ولی نمی توانم وارد شوم

  لطفا پاسخ را در ایمیل بدهید

 47. علی گفت:

  با سلام من ۵ دانش آموز ششم در سال تحصیلی ۹۶ داشتم اما الان در سیستم سناد ۴ دانش آموز را نشان میداد طوری که اصلا سوابق سال ششم دانش آموز را نشان نمیدهد و این دانش آموز نمی تواند هفتم ثبت نام کند و سیستم خطا می دهد که این دانش آموز باید ششم بخواند در حالی که در دفتر اما اسم دانش آموز است و کارنامه نوبت دوم هم براش صادر شده با واحد فناوری اداره هم صحبت کردم اما اونا هم چیزی ندونستن میخواستم بدونم آیا طی سال تحصیلی امکان داره ی دانش آموز ولا اطلاعاتش پاک بشه / لطفا منو راهنمایی کنید باتشکر

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اگر نام دانش اموز در برنامه توصیفی نیست بک اپ مدرسه را با اطلاعات لازم ( برای ورد به سامانه سناد) به rahnamod.ir@gmail.com ارسال نمایید. اگر در سامانه سناد نام دانش اموز موجود نیست با کارشناسی امار و فناوری اداره تماس بگیرید.

 48. میثم گفت:

  سلام و درود
  کد خطای ۱۱۰۵ در زمان دریافت مشخصات از سایت سناد مربوط به چیست

 49. مریم گفت:

  سلام
  ببخشید من به اشتباه یکی از دانش آموزان رو در سیستم ارزشیابی توصیفی ، ابطال ثبت نام کردم! الان چکار باید کنم؟ لطفا کمکم کنید

  • مديريت گفت:

   با سلام
   در منوی سازماندهی و ثبت نام گزینه ثبت نام و تعیین پایه کلاس مجدد دانش آموز را ثبت نام نمایید.

 50. از شاهین دژ گفت:

  سلام برای دریافت دفتر مراجعه می کنم با کلمه ی هیچ دانش آموزی تعریف نشده مواجه میشم از کجا بایستی دانش آموزان تعریف بشوند

 51. تیموری گفت:

  با سلام خدمت استاد عزیز .
  برای دوره تابستان نظری در سامانه سناد قسمت مدیریت کلاس درس های تابستان کلاس های مورد نظر را تعریف کردم و در قسمت لیست دانش آموزان مردودی برای دانش آموزان انتخاب واحد کردم ولی هنگام انتقال به دانا با پیام (( برای کلاس ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ پایه adult مشخصات دانش آموزی ثبت نشده است )) مواجه می شوم . خواهشمند است راهنمایی فرمایید.

 52. محسنی گفت:

  با سلام و خسته نباشید من با یک مشکلی مواجه شدم، گزینه دفتر آمار برای من در سناد مدرسه وجود ندارد!
  در قسمت امور اداری همچین گزینه ای مربوط به دریافت دفتر آمار نیست.
  میشه راهنماییم کنید که باید چیکار کنم؟

 53. رضا گودرزی گفت:

  سلام کد مدرسه را از سناد گرفته و در دانا پیس می کنم ولی سیستم دانا عمل نمی کند و دانا به روز نمی شود به نظر شما مشکل کار کجاست

 54. خ. خرمی گفت:

  با سلام واحترام بنده دانش آموزان پایه هفتم ثبت نام کردم ولی قسمت(دانش آموزان جهشی) رفتند وپیام (به علت ثبت کمسیون امکان ازاد سازی وثبت نام وجود ندارد ) را می دهد.به نظر شما چکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید.

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اگر درسامانه سناد این مشکل وجود دارد به کارشناسی امار وفناوری اطلاع دهید.
   در برنامه دانا متوسطه اول منوی ورود نمرات می توانید دانش اموز جهشی را تعریف و سایر امور مربوط را انجام دهید.

 55. خ. خرمی گفت:

  با سلام واحترام بنده دانش آموزان پایه هفتم را ثبت نام کردم ولی قسمت (دانش آموزان جهشی) رفتند وپیام (به دلیل ثبت کمسیون امکان ازاد سازی وثبت نام وجود ندارد.)لطفا بنده را راهنمایی کنید .چون قادر به کلاس بندی هم نیستم.چون در لیست دانش آموزان بی پایه می آیند.

 56. آرتمیس گفت:

  سلام من دانش آموزی هستم که مدرک دیپلم راکسب کرده و در کنکورشرکت نموده ام رشته دبیرستانم ریاضی فیزیک بوده اما کنکوری که شرکت کردم کنکور زبان بوده و دانشگاه قبول شده ام اما درس دیفرانسیل پیش را پاس نکرده ام راهنمایی کنید که من باید چکاری انجام دهم آیا از تبصره میشه استفاده کرد؟؟ متشکرم

  • مديريت گفت:

   با سلام
   در دوره پیش دانشگاهی فقط یک درس می توانید نمره سالانه بالای ۷ داشته باشید(تبصره یا تک ماده) وفارغ التحصیل شوید.
   اگر در تابستان فارغ التحصیل نشدید با هماهنگی اداره اموزش و پرورش و پذیرفتن دانشگاه , می توانید در دی ماه مجددا در مدارس بزرگسال ثبت نام و انتخاب واحد کنید چنانچه در دیماه قبول شدید با رای کمیسیون اداره کل فارغ التحصیلی شما به دوره تابستان منتقل می گردد تا مشکل پرونده ثبت نامی شما در دانشگاه برطرف گردد.

 57. نعمتی گفت:

  سلام
  بنده اشتباها سال را بستم و در ورود نمرات دوره تابستان مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید چگونه دوباره سال ۹۷-۹۶ را فعال کنم
  ۰۹۱۸۹۱۱۸۴۰۸ اگر ممکنه در تلگرام جواب بدید
  با تشکر

 58. محمد گفت:

  سلام
  مجوز دروس تغییر رشته از سناد در سیستم دانا دریافت نمی شود و خطای ۴۰۴ اعلام میگردد. راه حل چیست؟

 59. محمد گفت:

  با سلام دانش آموز رادر سناد اشتباهی تر ک تحصیل زدم چگونه به حالت قبل برکردانم

 60. محمد گفت:

  سلام، خسته نباشید. در سیستم دانا دوره اول متوسطه برای یکی از دانش آموزان نمره درس تفکر و سبک زندگی نوبت اول و خردادماه حذف شده.اجازه ورود مجدد نمره داده نمی شود‌. چه باید کرد . تشکر از شما همکار ارجمند.

  • مديريت گفت:

   با سلام
   پس از بروزاوری پایگاه و اجرای کارنامه سالیانه اگر باز هم مشکل برطرف نشد یکبار از طریق ورود نمرات انفرادی و یکبار ورود نمرات کلاسی نمره را وارد نمایید.
   در صورتی که نتیجه نگرفتید بک اپ برنامه مدرسه را فشرده و به rahnamod.ir@gmail.com ایمیل نمایید.

 61. محبی گفت:

  با سلام
  لطف کنید و بفرمایید ایا مدیر مدرسه دوره اول ابتدایی بدون هماهنگی واطلاع به والدین میتواند پرونده دانش اموزی را به مدرسه دیگری منتقل نماید و در روز اول مدرسه این موضوع را ان هم فقط با یک برگه که پرونده فرزند شما به فلان مدرسه انتقال داده شده است در پایان روز اول مطلع کند؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   برای انتقال دانش اموز از یک مدرسه به مدرسه دیگر پس از هماهنگی با اداره و با موافقت مدرسه مقصد پرونده دانش اموز تحویل ولی شده و کار انتقال انجام می گردد. اگر در این زمینه مشکلی بوجود امده است به کازشناسی اموزش ابتدایی منطقه مراجعه نمایید.

 62. amir گفت:

  چرا هنگام ثبت سفارش برای کتب درسی سیستم خطای اشتباه میدهد

 63. موسوی گفت:

  باسلام وخسته نباشید..مدتی هست که با شخصی مشکل خانوادگی دارم وانسان بسیار خطرناکی است.ازطریق مدرسه بچه بنده ویاباشکایت سوری واشنا بازی ادرس مدرسه را پیدا کرده وقصد تعقیب دخترم را دارد تا ادرس پیدا کند…میخواست ببینم…۱.. امکانش هست که دخترم را با مشخصات خانممیعنی مادربچه ثبت نام کنم چون از کدملی من پیدا میکنند..۲امکانش هست که بدون ثبت در سامانه دخترم به تحصیلش ادامه بدهد..یا راهکاری دیگر پیشنهاد بدید ممنون..

  • مديريت گفت:

   با سلام
   در شرایط عادی مشخصات والدین دانش آموز باید در سامانه سناد ثبت شود. شما این مورد را سریعا به حراست اداره اطلاع داده تا به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

 64. رسول پرهون گفت:

  با سلام علت خطای Length of the data to decrypt is invalid در سیستم سناد

 65. یوحنا گفت:

  با سلام دانش آموزی به علت درج کدملی اشتباه در سناد ثبت نام شده چگونه او را از لیست حذف کنم؟ در قسمت تغییر وضعیت وی فقط لینک فوت وجو دارد.

 66. احمد احمدی گفت:

  سلام در سناد دانش اموزپایه یازدهم دروس افتاده از پایه دهم را برای انتخاب واحد نشان نمی دهد .چگونه برای دروس افتاده دانش اموزان پایه یازدهم که درس افتاده از پایه دهم را دارند انتخاب واحد انجام دهیم

 67. ناهید گفت:

  سلام وضعیت ثبت نام دانس آموز را در سنادترک تحصیل مشخص کرده ام .الان جهت ادامه تحصیل مراجعه کرده است و سن تحصیل دارد. جهت ثبت نام مجدد باید چکار کنم؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   با هماهنگی کارشناس آمار و فناوری اداره در سناد وضعیت را فعال کرده و دانش آموز را ثبت نام نمایید.

 68. مصطفی گفت:

  باعرض سلام لطفااین برنامه سناد را به صورت کاملتر توضیخ دهیدواز ثبت نام تا انتقال دانش آموزاد ثبت نام در سناد همه همه به صورت کامل

  • مديريت گفت:

   با سلام
   پشتیبانی سامانه سناد با کارشناسی فناوری و اطلاعات است. اگر مشکل و یا خطایی در این زمینه دارید با این کارشناسی تماس بگیرید.

 69. محمد گفت:

  با سلام
  چرا موقعی که میخوایم کارنامه کلی بگیریم از دانا ارور میدهد

  • مديريت گفت:

   با سلام
   آخرین نگارش را دریافت نمایید.در هنگام ورودبه برنامه تیک اصلاح حروف و سوابق رابزنید.و از منوی سازماندهی و ثبت نام جداول درس و رشته را دریافت نمایید.

 70. maamrs گفت:

  با سلام من دانش اموز سال دوازدهم رشته ریاضی هستم و امسال هنگام مراجعه به مدرسه برای ثبت نام به من اطلاع دادن که رشته و پایه تحصیلی که برای من در سیستم ثبت شده انسانی سال دهم هست و نمیتونن که من و در سایت و سیستم به عنوان دانش اموز پایه دوازدهم رشته ریاضی ثبت نام کنند در صورتی که من نه تغیر رشته ایی انجام داده و نه حتی در برگه هدایت تحصیلی اولویت اول و یا حتی دومم رشته انسانی بوده باشه و اینکه من دو سال در رشته ریاضی درس خوندم و مدارک تحصیلی موجود میباشد حال از شما خواهشم این هست که به من بگویید مشکل چیست و چرا این اتفاق افتاده است و راه حل و چاره برای حل این مشکل چیست

 71. ندانعیمی گفت:

  سلام و سپاس از شما. درسیستم توصیفی قسمت ساماندهی وقتی میخام لیست کلاسامو چاپ کنم،کلاس و دانش اموزان رو انتخاب و تایید میکنم بعد برای پرینت بهم پیغام میده که گزارشی موجود نیست،اسم کلاس و دانش اموزان هست ولی پرینت نمیده،باید چه کاری انجام بدم،لطفا راهنمایی کنید برای دفتر امتحانات لازم دارم

 72. maamrs گفت:

  با سلام من دانش اموز سال دوادهم رشته ریاضی هستم و امسال هنگام مراجعه به مدرسه برای ثبت نام به من اطلاع دادن که پایه و رشته تحصیلی که در سایت برای من ثبت شده انسانی سال دهم هست و امکان ثبت نام من در پایه دوازدهم رشته ریاضی نیست در صورتی که من نه تغیر رشته ای انجام داده ام و نه در هدایت تحصیلی اولویت اول و یا حتی دومم رشته انسانی بوده باشه و هم اینکه من سال دهم و یازدهمم و در رشته ریاضی گذروندم و مدارک و سوابق تحصیلیم هم موجوده حال از شما خواهشم اینه ک بهم کمک کنین وبرای این مشکل راه حلی به من بدین

 73. bahram گفت:

  سلام من ویندوز سیستم رو عوض کرده ام ولی متاسفانه فراموش کردم قبل از نصب ویندوز بکاپ توصیفی را که در درایو C بود در درایو دیگری ذخیره کنم بنابراین کل اطلاعات توصیفی ام حذف شده لطفا”راهنمایی فرمائید در اینگونه موارد به چه طریقی میتوان اطلاعات سیستم رو برگرداند؟ با ریکاوری که نشد. آیا از سیستم متمرکز اداره میشه بدست آورد یا از کجا باید این اطلاعات رو برگردونم؟ ممنونم

 74. ف.ز گفت:

  سلام و عرض ادب
  درفرم های ب(لیست گزارش پیشرفت تحصیلی ) برای دانش آموزانی که ترک تحصیلی یا انتقالی هستند کلمه ناتمام می آید برای اصلاح آن و درج کلمه انتقالی با ترک تحصیل چه طور عمل کنیم ؟ با تشکر از پاسخ گوییتان

 75. Asal گفت:

  سلام خسته نباشید
  ما سال دوم تاسیس مدرسه مون هست و برای بستن سال تحصیلی توی برنامه توصیفی فقط سال ۹۷-۹۶ رو دارم. میشه این سال رو نبندم و شروع سال تحصیلی جدید رو بزنم یا نه؟
  چون همه جا خوندم که بهتره دو سال آخر باز بمونه توی توصیفی
  باید حتما ببندم سال رو و سال جدید رو باز کنم یا میشه الان هم شروع سال جدید رو بزنم؟

 76. محسنی گفت:

  سلام خسته نباشید
  ما سال دوم تاسیس مدرسه مون هست و توی برنامه توصیفی برای بستن سال فقط سال ۹۷-۹۶ رو دارم. حتما باید سال قبل رو ببندم و بعد سال جدید رو شروع کنم؟؟
  چون همه جا خوندم بهتره که دو سال آخر باز بمونه و بعد سال جدید شروع بشه

 77. محمود گفت:

  با سلام
  در بستن سال متوسطه اول پنجره ای باز میشه و لیست تمام دانش آموزان میاد و در ستون نمره سال جلوی همه دانش آموزان کلمه نا تمام نوشته شده
  علت چیست در صورتیکه بنده کارنامه پایان سال و دفتر امتحانات را از سیستم گرفتم
  با تشکر
  ۰۹۱۸۹۱۱۸۴۰۸

  • مديريت گفت:

   با سلام
   احتمالا درفرم انسداد دفتر امتحانات هم وضعیت ناتمام دارید.
   بررسی کنید تمام نمرات و ارزشیابی ها خصوصا نمره انضباط کامل باشد.

 78. مریم گفت:

  با سلام

  برا سال تحصیلی ۹۷/۹۸مدرسه غیرانتفاعی جدید تاسیس کردم،برای ثبت نام دانش آموزان سامانه دانش آموزی خطا می زنه،می خواستم بدونم دلیلش چیه ؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   کدام سامانه؟
   پشتیبانی سامانه سناد با کارشناسی امار و فناوری اطلاعاته و سامانه اسکول معمولا با کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی. در هر سامانه باید برای کد مدرسه شما کاربری تعریف شود.

 79. خداداد امیری گفت:

  سلام. در هنگام انتخاب واحد دروس پودمانی کارودانش واحدی را انتخاب کردیم ولی در لیست ورود نمرات پودمانی این درس با دبیر مربوطه نمایش داده نمی شود و در کارنامه کمبود نوشته می شود راه حل آن چیست

  • مديريت گفت:

   با سلام
   آخرین نگارش برنامه دانا را دریافت نمایید.
   در هنگام ورود به برنامه تیک اصلاح اتوماتیک حروف و سوابق … را بزنید.
   از منوی سازماندهی و ثبت نام گزینه دریافت جداول درس و رشته از سامانه سناد را اجرا نمایید.
   بروزاوری پایگاه را انجام دهید.

 80. هادی گفت:

  با سلام خدمت همکاران محترم در سیستم دانا ابتدایی اطلاعات را از سناد دریافت کردم اما خطای ۱۰۰۲ نشان میده ومیگه که کلاسی برای این مدرسه تعریف نشده . راه حلش چیه درحالی که کلاس هم تعریف شده؟

 81. فاطمه گفت:

  با سلام
  در برنامه دانا پرینت ژوری نهایی قسمت نام مدیر و محل امضا کامل چاپ نمی شود،راه حل چیست؟

 82. حمید گفت:

  سلام و خسته نباشید من میخوام فرم انسداد رو چاپ کنم دوره رو که انتخاب میکنم ارور میزنه هرکاری میکنم انجام نمیده ممنون میشم راهنمایی کنید .

 83. حسین گفت:

  باسلام سال جدیددربکفا تعریف کردم وبارمزسناد دانش اموزان برای سال۹۷/۹۸اومدندبکفا اما برای ارسال اطلاعات به منطقه براتعدادی دانش آموزان خطا میده ومیگه بقیه ارسال شود؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اگر منظور از بکفا برنامه دانا هست ارسال اطلاعات برای بقیه دانش آموزان را انجام دهید.
   با نگارش های بعدی و با ثبت اطلاعات این خطا برطرف می شود.

 84. تقوی گفت:

  با سلام
  بعد از نصب سیستم دانش آموزی در ویندوز ۷ خطای xenocode postbuild 2010 نشون میده ضمن اینکه ویندوز اصلا آپدیت نشده

 85. فاطمه گفت:

  با سلام
  قبل از چاپ دفتر امار برای دو دانش اموز ک از مدرسه رفتند کد انتقال گرفتیم و از سناد حذف کردیم حالا دانش اموزها در سناد وجود ندارن ولی دردانا هستن این مشکل رو جگونه برطرف کنیم ؟مرسی

  • مديريت گفت:

   با سلام
   با این شرایط باید نام دانش آموزان در دفتر آمار باشد برای اصلاح دفتر آماربا کارشناس آمار و فناوری اداره تماس بگیرید.
   در نهایت اگر امکان اصلاح وجود نداشت راه دیگر حذف دانش آموزان از برنامه دانا منوی سازمان دهی و ثبت نام گزینه مشاهده دانش آموزان و ابطال ثبت نام می باشد.

 86. مهران محمدی گفت:

  با سلام.
  هنگام دریافت اطلاعات سناد در سیستم دانای متوسطه دوم با خطای ۱۰۰۸ که میگه برای کلاس شماره ۸۴۳۵۵۰ پایه ۱۰ مشخصات دانش آموزیثبت نشده است مواجه می شوم.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 87. Fatemeh گفت:

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما.میخواستم بپرسم که چطور میشه نرم افزار کارنامه ماهانه مدارس را آپدیت کرد؟

 88. وحید گفت:

  باسلام
  میخواستم بپرسم راهنمای تنظیمات سیستم دانا بعد از نصب نرم افزار رو چطور میتونم پیدا کنم ؟؟
  ممنون میشم
  سیستم عاملم هم ویندوز ۷ و ۳۲ بیتی هستش

  • مديريت گفت:

   با سلام
   منظور چه تنظیماتی؟
   پس از نصب و دریافت آخرین نگارش, با برنامه هلپر پایگاه داده جدید را می سازید و بک آپ را بازیابی می کنید و یا به پایگاه داده موجود متصل می شود.

 89. مهدیه گفت:

  چرا ارسال پایه دوازدهم به سامانه امتحان نهایی همراه سوم نظام قبل در مدارس راه دور انجام نمیشود ؟

 90. Payam گفت:

  سلام و عرض ادب
  در سیستم ارزشیابی توصیفی دانا برای دانش آموزانی که وقفه تحصیلی هستند کلمه ناتمام می آید برای اصلاح آن و درج کلمه وقفه تحصیلی چه طور عمل کنیم ؟
  با تشکر از پاسخ گوییتان

  • مديريت گفت:

   با سلام
   برای این دانش آموز هیچ گونه ارزشیابی نباید ثبت شده باشد. در تشکیل پرونده و مشخصات دانش آموزان هم وضعیت دانش آموز را وقفه تحصیلی بزنید.

 91. parvin گفت:

  باسلام واحترام،چرا در برنامه توصیفی ابتدایی چاپ لیست دانش آموز خالی میاره؟ و در چاپ لیست این پیغام رامیاره که (هیچ دانش آموزی که واجدشرایط گزارش موجود باشد موجود نیست)

  • مديريت گفت:

   با سلام
   موارد زیر را انجام دهید.
   ۱- دریافت اخرین نگارش
   ۲- بروز اوری پایگاه داده در منوی تسهیلات
   ۳_دریافت اطلاعات از سامانه سناد
   ۴-در نوار بالای برنامه مشخصات سال تحصیلی و نام و کد مدرسه وجود داشته باشد. اگر نیست از منوی تسهیلات سال و دوره تحصیلی را انتخاب نمایید.

 92. فاطمه گفت:

  با سلام
  دانش اموزی بعد از چاپ دفتر امار و قبل از شروع امتحانات ثبت کارنامه نوبت اول به مدرسه ما امده است بدون استفاده از کدانتقال ثبت نام و کلاسبندی شد.درست انجام دادیم اگرنه که برای رفع اشتباه چکارباید بکنیم؟
  متشکرم

 93. یونس کریم وند گفت:

  سلام من دانش آموز پایه دوازدهم هستم درکلاس دهم من الزامات محیط کار را خوانده ام الان در کارنامه بزرگ نمره نشان داده نمیشود و درکارنامه کوچک قبولی نشان داده میشودمن در بزرگسالان راه دور درس میخوانم اگه فارغ‌التحصیل هم شوم نمره این درس مثلا ۱۸ واحد را۱۶ واحد نشان میدهد درکارنامه بزرگ لطفا راهنمایی کنید از یک مدرسه به مدرسه دیگر رفته ام کد انتقال را گرفتم ولی باز هم کم نشان میدهد مرسی

 94. حمید گفت:

  سلام
  به دلیل استفاده از نسخه بالاترازsql2005بک اپ سیتم دانا در یک سیستم دیگر بازگردانی نمی شداومدم sql2008 رو حذف کردم حالا سیتم دانا هم از کار افتاد چه باید کرد ایا بک اپ هم قابل ترمیمه .ایا از پایگاه داده میشه استفاده کرد.

  • مديريت گفت:

   با سلام
   از کنترل پنل و مدیریت نصب و حذف برنامه ها سرویس های sql را حذف کنید و مجدد sql2005 را نصب نمایید. و سپس ویندوز را ری استارت کنید.از طریق برنامه هلپر تنظیمات پایگاه داده را برای کد مورد نظر انجام دهید و برنامه را اجرا کنید.

 95. شها ب یا ری گفت:

  ثبت تر ک تحصیل در سیستم توصیفی با درج تاریخ خطا میدهد اگر راهکاری وجود دارد راهنمائ کنید

  • مديريت گفت:

   با سلام
   سعی کنید تاریخ را دقیقا در محل مورد نظر و با فرمت تعیین شده طوری وارد کنید که / جابه جا نشود.

 96. محسنی گفت:

  سلام
  خسته نباشد
  من یکی از دانش آموزان دبستانم توی دفتر آمار اسمش هست ولی یک هفته بعد از پلمپ دفتر از مدرسه رفت. من اون موقع اسامی دانش آموزان رو وارد توصیفی نکرده بودم. حالا که وارد کردم اسمش توی توصیفی نیست ولی توی دفتر آمار هست. چیکار باید بکنم؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   سیستم را به اداره منطقه برده تا با ثبت مجوز این دانش آموز را در برنامه توصیفی ثبت نام و منتقل شده ثبت کنند.

 97. محمد داوری گفت:

  با سلام
  در سیستم متوسطه اول
  چاپ نمرات ماتریسی سال گذشته خطا می دهد و گزارش نمی دهد

  • مديريت گفت:

   با سلام
   در هنگام ورود به برنامه تیک اصلاح اتوماتیک حروف را زده و در برنامه از منوی تسهیلات گزینه بروزآوری پایگاه داده را انجام دهید.

 98. محمد داوری گفت:

  باسلام
  سیستم در چاپ لیست نمرات ماتریسی خطای
  System:exception:error in matrixscore
  می دهد
  ضمنا تیک اصلاح اتوماتیک و بروز آوری پایگاه داده را هم زده ام

 99. payam گفت:

  سلام و عرض ادب
  در سیستم ارزشیابی توصیفی در قسمت سوابق تحصیلی دانش آموزان انتقال آمده، بعد از ورود کد انتقال و کد مدرسه پیغام “فایل ارسال سابقه ای مربوط به مدرسه ذکر شده بر روی سایت موجود نیست” نمایش داده می شود. منظور از این پیغام چیست و چه اقدامی باید کرد؟
  با تشکر از شما

  • مديريت گفت:

   با سلام
   این کد انتقال منقضی شده و باید کد انتقال جدید دریافت نمایید.

   • s گفت:

    دانش اموزی در این ماه از مدرسه رفته و اون مدرسه درخواست انتقال کرده از سیستم سناد و ما هم تایید کردیم حالا در پبرگه ریز نمرات که پرینت گرفته ام اسم اون دانش آموز در لیست هست چه باید کرد؟ مشکلی نیست؟ آیا باید در سیستم دانا کاری انجام داد؟

    • مديريت گفت:

     با سلام
     در برنامه دانا هم انتقال به آموزشگاه دیگر بزنید تا وضعیت تحصیلی دانش آموز انتقال رفته شده و از لیست ریزنمرات حذف شود.

 100. سرابندی گفت:

  با سلام وخسته نباشید
  از سامانه سناد با کد دانا تغذیه گرفتم متاسفانه کل دانش آموزان در سیستم دانارو(( انتقال رفته ))دریافت کردم یعنی فعال نیستن همه منتقل شدن میشه راهنمایی بفرمایید؟ ضمن اینکه چاپ دانش آموزان هر کلاس رو هم که میخوام پیام میاد هیچ گزارشی که قابل چاپ باشد موجود نیست اسامی دانش آموزان میاد ولی برای چاپ نمیاد

  • مديريت گفت:

   با سلام
   برای اصلاح وضعیت دانش اموزان انتقال رفته در منوی سازمان دهی و ثبت نام گزینه پرونده دانش آموزان , وضعیت تحصیلی را فعال نمایید.

 101. محمد داوری گفت:

  باسلام
  سیستم در چاپ لیست نمرات ماتریسی خطای
  System:exception:error in matrixscore
  می دهد
  ضمنا تیک اصلاح اتوماتیک و بروز آوری پایگاه داده را هم زده ام
  ذخیره سیستم را هم به rahnamod.ir@gmail.com
  فرستادم ولی پاسخی دریافت نشد
  ممنون

 102. صابری گفت:

  با سلام و احترام
  من می خواستم در متوسطه دوم درسیستم دانا درس هنر و سواد رسانه را به صورت دستی انتخاب واحد کرده چطوری باید این کار را انجام داد.
  باتشکر

 103. معروف گفت:

  باسلام
  بنده در سال تحصیلی ۹۷_۹۸ دانش اموز پایه هفتم رادر سیستم سناد تایید انتقالی زدم ولی حالا در سیستم دانا نام دانش اموز وجود ندارد ولی در دفتر امار مشخصات دانش اموز وجود دارد حالا برای انتقال مشخصات به دانا چکار کنم با تشکر

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اگر بتوانید مجدد در سناد ثبت نام کرده و در دانا دریافت نمایید. و یا از مدرسه مقصد کد انتقال دریافت کرده تا اطلاعات وارد برنامه شود و مجدد انتقال به آموزشگاه دیگر بزنید.

 104. hasti گفت:

  سلام خسته نباشید بعد از بستن سال تحصیلی برای اصلاح نمره چه راه حلی وجود داره لطفا راهنمایی کنید ظاهرا باید مجوز گرفت این مجوز از کجا باید صادر بشه مرجع صدور مجوز چیه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  • مديريت گفت:

   با سلام.
   در برنامه متوسطه دوم منوی سوابق تحصیلی درخواست اصلاح نمره می دهید و پس از دریافت مجوز دربرنامه و اعمال اصلاحات , تغییرات مورد نظر در برنامه درج می شود.

 105. hasti گفت:

  سلام خسته نباشید بعد از بستن سال تحصیلی برای اصلاح نمره چه راه حلی وجود داره لطفا راهنمایی کنید ظاهرا باید مجوز گرفت این مجوز از کجا باید صادر بشه مرجع صدور مجوز چیه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

 106. احدیان گفت:

  دو دانش آموز در سناد ترک تحصیل خورده اند و در سیستم دانا نیز از ۱/۱۰/۹۶ ترک تحصیل زده شده اند ولی در دفتر امتحانات اسمشان نیست که طبق نظر مسئولین انسداد باید باشد راه حل چیست ممنون از راهنمایی شما

  • مديريت گفت:

   با سلام
   از سناد مجدد دریافت اطلاعات انجام دهید.اگر اسم دانش آموز به دفتر امتحانات نیامد باید با دریافت رمز از منطقه سابقه را اصلاح نمایید.

 107. مسام گفت:

  سلام دربرنامه توصیفی درلیست فرم الف اسم مدیر میاد ولی اسم آموزگار رو نمیاره با وجود اینکه در قسمت سازماندهی اسم آموزگار رو ثبت کردم علت چیست

 108. سرلک گفت:

  با سلام و خسته نباشید ، معاون اجرائی ابتدایی هستم . بعد از دریافت نگارش ۱۲/۶ و تغییرات فرم انسداد . ستونی به نام ناتمام در این فرم لاظ شده است . در این ستون برای من ۳۵۶ دانش آموز ناتمام میزند . مدرسه ما ۳۶۰ دانش دارد؟ این ۳۵۶ ستون ناتمام یعنی چه و برای اینکه عددش صفر شود چه باید انجام دهم ؟

  • مديريت گفت:

   با سلام.
   فرم انسداد را باید برای سال تحصیلی قبل یعنی ۹۶-۹۷ بگیرید.برای سال ۹۷-۹۸ تمام دانش اموزان ناتمام اعلام می شوند.از منوی تسهیلات برنامه را برای سال ۹۶-۹۷ تنظیم کنید.

 109. سرابندی گفت:

  با سلام و احترام
  گزینه های به روز آوری و بازیابی و وذخیره گیری دیگر گزینه های هلپر غیر فعال شدن لطفا راهنمایی بفرمائید.باتشکر

 110. محمد گفت:

  با سلام
  کد دروش دانش آموزانی رو اصلاح و اداره نیز کد اصلاحی داد حالا فهمیدیم اشتباه اصلاح کردیم کد درس رو چجور میتونیم لغو اصلاحات رو بزنیم؟
  تشکر

 111. s گفت:

  با سلام و احترام
  ببخشید من امسال معاون اجرایی شده ام خیلی وارد نیستم چه کاری باید انجام بدهم.
  من نمرات دی (مستمر ا و پایانی ۱) پایه هفتم و هشتم را از طریق دانا وارد کردم
  حالا میانگین ۱ را که بعد از ستون مستمر ا و پایانی ۱ هست آیا باید میانگین را دستی حساب کنم وارد کنم یا کار دیگری باید انجام بدهم
  با تشکر
  اگر کلا وارد کردن نمرات را برایم توضیح دهید ممنون میشوم.

 112. محمد گفت:

  با سلام
  در سیستم امین بخش عملیات متوسطه دوم اطلاعات از دانا به امین ارسال شد الان وضعیت یکی از دانش آموزان رو به جای کامل پایان دوره زده کامل پایان نوبت اول. مشکل از کجاست ؟
  تشکر

 113. مسعود گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید.بنده در سال ۹۲فارغ التحصیل شدم و مدرک فارغ التحصیلی برایم صادر شده اما به دلیل سهل انگاری مدرسه اسمم در لیست فارغ التحصیلان آموزش و پرورش وارد نشده.میخواستم بدانم تکلیف بنده چیست با توجه به اینکه دانشگاه مدرکم را لازم دارد.با تشکر.

  • مديريت گفت:

   با سلام
   به مدرسه خود مراجعه نمایید و درخواست کتبی مبنی بر اعلام فارغ التحصیلی و صدور مدارک تحصیلی بدهید.

 114. محمدرضا گفت:

  با سلام
  ۱- لطفا کارکرد منوی (تعیین وضعیت تحصیلی دانش آموزان سال گذشته) از قسمت مدیریت دانش آموزان را توضیح دهید.
  ۲- در سال گذشته ترک تحصیلی دانش آموزی (کاردانش) در سناد ثبت نشده (ولی در دانا اعمال شده بود) آیا الان میتوان از طریق منوی فوق اعمال شود. سپاسگزارم

 115. امانی گفت:

  با سلام دریافت اطلاعات از سناد به توصیفی بر روی دو سیستم متفاوت با خطای بستن نرم افزار توصیفی همراه است علت چیست؟

 116. سمیرا ترابی گفت:

  سلام تو فرم الف اسم معلم نامشخص خورده درصورتی که تعریف شدن معلما.
  مشکل از کجاست؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   دربرنامه توصیفی و گزینه سازمان مدرسه روی مشخصات کلاس ها کلیک کنیدو نام آموزگار را تعریف نمایید.

 117. حسینی گفت:

  به نام خدا سلام
  موقع ثبت نام اشتباها دانش آموز فوت شده خورد حالا کد ملی را وارد میکنم پیام میاد دانش آموز فوت شده باید چکار کنم؟

 118. جبار گنجی گفت:

  در سیستم دانا ترتیب اسامی با سیستم سناد تفاوت دارد مثلا رحیمی دهگلان را بعد از رحیمی قرار داده لطفا راهنمایی فرمایید

  • مديريت گفت:

   با سلام
   ترتیب اسامی دانش آموزان باید در مدارک دریافتی از برنامه دانا یکسان باشد و اطلاعات سامانه سناد و دفتر آمار باید در آمار و وضعیت دانش آموزان با دفتر امتحانات مطابقت داشته باشد.

 119. الهام گفت:

  سلام روزتون بخیر، می شه راهنمایی بفرمایید آمار دانش آموزان از سال ۸۱-۸۲ تا به الان به تفکیک پایه ها چطور میتونم دسترسی داشته باشم؟

 120. منم گفت:

  سلام دیتابیس sql روی سرور قرار دارد یعنی با نام کاربری میشه با اطلاعات دسترسی داشت

 121. ساعدی گفت:

  با سلام و احترام یک دانش آموزی مراجعه کرده و کارنامه سه سال گذرانده شده متوسطه اول خود را می خواهد لطفاً راهنمایی بفرمایید در سیستم دانا از کدام قسمت چاپ بگیرم
  با تشکر

 122. مدیردبستان گفت:

  باسلام نام پدر دانش آموزی که به اشتباه وارد شده بااینکه ویرایش کردم تغییر نکرد لطفاراهنماییم کنید

 123. تورج گفت:

  در گزارش ها و کارنامه های توصیفی کلاس های چند پایه در سیستم توصیفی نام آموزگار درج نمی شود چه کاری باید کرد متشکرم

  • مديريت گفت:

   با سلام
   در منوی سازمان مدرسه روی نام کلاس کلیک کنید تا مشخصات کلاس باز شود.سپس نام اموزگار را تعریف نمایید.

 124. با سلام - گفت:

  کارنامه نظام قدیم رو مدرسه تطبیقی باید بزند یا آموزش و پرورش ؟ یا فرق ندارد ؟

 125. حامد مهاجری گفت:

  سلام وقتتون بخیر برای گرفتن کارنامه نوبت اول برای یسری از دانش آموزان خطا میزنه که سوابق قبولی مربوط به پایه اول تحصیلی یا ی سری دیگه هم میزنه سوابق قبولی مربوط به پایه دوم تحصیلی یافت نشد مشکل از کجاست
  سیستم دانا متوسطه اول

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اکثر این دانش آموزان انتقال آمده هستند که با دریافت کد انتقال از مدرسه قبلی سوابق سنوات قبل در برنامه قرار می گیرد و شما می توانید کارنامه امسال را بگیرید.

 126. مجتبي براتي گفت:

  سلام وقت بخیر خسته نباشید . بعد از دریافت نگارش جدید برنامه دانا / برنامه دانا باز نمیشود و هیچگونه خطای نمیدهد لطفاً راهنمایی کنید

 127. حامد مهاجری گفت:

  سلام وقت بخیر و خسته نباشید خدمت همکاران سوالم اینه که دانش آموز جهشی که انتقال امده به مدرسه بعد از واردکردن کد انتقال بازهم خطای سوابق تحصیلی میدهد از کجا مشکل و حل کنم (جهشی هفتم به نهم)

  • مديريت گفت:

   با سلام
   مدرسه قبلی باید سوابق جهشی پایه هشتم را وارد کند و مجدد کد انتقال بگیرد.این کد در برنامه مدرسه مقصد دریافت شده و کارنامه پایه هفتم و جهشی هشتم ساخته شود.( رویت شده اما پرینت نشود)

 128. هادی گفت:

  سلام دوستان وقت بخیر
  آیا راهی هست که با هر بار اجرا کردن سیستم توصیفی به صورت اتومات ذخیره پشتیبان گرفته بشه؟(دقیقا مثل سیستم حسابداری)

 129. ناشناس گفت:

  بعد از دریافت کد سوابق تحصیلی میشه به یک مدرسه ی دیگه رفت؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   طبق آیین نامه انتقال به مدرسه دیگر تا یک ماه به امتحانات خرداد انجام می شود.
   باید با اداره هماهنگ کنید تا اطلاعات شما را در دیپکد لغو تایید بزنندو مجدد از مدرسه مقصد اطلاعات ارسال شده و تایید نمایید.

 130. علی اکبر گفت:

  با سلام وخسته نباشید. در هنگام چاپ ریزنمرات جهت وارد کردن نمره اسامی با دفتر آمار یکسان نیست .به طور مثال حرف واو باید قبل از حرف ه باشد که این گونه نیست .ممنون از راهنمایی شما

  • مديريت گفت:

   با سلام
   احتمالا نحوه سورت اسامی در سناد و دانا متفاوت است. ولی باید در دانا مشابه هم باشد. اگر در دانا سورت اسامی در قسمت های مختلف تفاوت داشته باشد باید با نگارش جدید درست شود.

 131. نگار گفت:

  مهلت دریافت سوابق تحصیلی اگر تمام شود راهی هست که از طریق مدرسه کد رو گرفت؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   کد سوابق تحصیلی را می توانید با مراجعه به سایت dipcode.medu.ir بگیرید. اما پس از مهلت تعیین شده اگر شما اطلاعات را در دیپکد تایید کنید در سامانه ثبت نام آزمون سراسری sanjesh.org اطلاعات شما نخواهد بود. و باید منتظر بروزرسانی این سامانه باشید.

 132. حامد گفت:

  سلام عذر میخوام یه سوالی داشتم . من تیزهوشان میرم تو امتحانای دی یکی از نمره هام به دلیلی زیر ده شد .مدرسه اصرار داره مدرسمو عوض کنم اما برای گرفتن کد سوابق تحصیلی اسم مدرسه فعلیم خورده .برای کنکور مشکلی پیش نمیاد بعدا این تناقض اسم مدرسه ؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   شما باید به مدرسه و اداره اطلاع دهید تا اطلاعات شما مجدد وارد سامانه شود و سپس تایید نمایید. در مرحله دوم ارسال اطلاعات و تایید آن در خرداد دقت کنید که تمام موارد صحیح باشد.

 133. کرامت گفت:

  اگر دانش اموز پایه دوازدهم سوابق تحصیلی خود را تایید کرد بعد متوجه شد که محل تولد اشتباه بوده چکار کند
  ممنون میشوم راهنمایی کنید.

  • مديريت گفت:

   با سلام
   به مدرسه اطلاع دهید تا با هماهنگی اداره ,تایید اطلاعات شما در دیپکد لغو شود. پس از اصلاح مغایرت در سامانه سناد و برنامه دانا, مجدد ارسال اطلاعات به سامانه امین و دیپکد انجام گردد. اگر اطلاعات درست بود مجدد تایید کنید.

 134. جواد گفت:

  با سلام
  ۱- فایل اسکریپ چگونه ساخته می شود آیا همان اصلاحاتی است که درسیستم اعمال می شود که باید با اطلاعات قبلی جایگزین شوند ؟
  ۲- درسیستم دانا اگه انتخاب واحد اضافی ثبت شود نحوه حذف آن چگونه است ؟چون سیستم اجازه حذف هیچ مطلب اضافه شده بعد از گرفتن اطلاعات از سیستم سناد را نمی دهد؟
  ۳- اصلاح اطلاعات سالهای ۹۶-۹۵و۹۷-۹۶ کاردانش درپایه دهم ویازدهم (خرداد،شهریور )چگونه صورت می گیرد ؟لطفا راهنمایی کنید ؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   ۱-فایل اسکریپت حاوی اطلاعات کد شده است که توسط شرکت پژوهش برای اصلاحات جزئی و موردی در برنامه دانا ساخته شده و از طریق هلپر دریافت می گردد.
   ۲-انتخاب واحد را در سناد اصلاح کرده مجدد در دانا دریافت می نمایید. در هنگام نمایش اطلاعات دریافتی گزینه ای مبنی بر وجود مغایرت بین اطلاعات سناد و برنامه دانا داده می شود که با زدن کلید حذف موارد بالا انختاب واحد اصلاح می گردد. قبل از این کار حتما فایل پشتیبان تهیه نمایید.
   ۳-معمولا اصلاحات سنوات قبل در برنامه دانا که سال و دوره بسته شده است از طریق درخواست اصلاح سوابق و دریافت مجوز از اداره انجام می شود. اما اگر تغییرات زیادی باید ایجاد شود و دلیل آن هم تغییر آیین نامه و نگارش برنامه باشد قبل از درخواست اصلاحیه به اداره اطلاع دهید.

 135. نصرالله گفت:

  باسلام .من یک دانش آموز داشتم که ازسیستم سناد انتقالی به مدرسه دیگررفته وآن راتایید کردم ودفترآمار گرفتم واسم اودردفتر آمار هست ولی ئقتی نتقال به توصیفی زدم نام اونیامد واسمش در توصیفی نیست وبرای ژوری وکارنامه مشکل هست لطفا راهنمایی کنید .متشکرم

  • مديريت گفت:

   با سلام
   با ید قبل از دریافت دفتر آمار و پلمپ دفتر اطلاعات را به توصیفی منتقل می کردید. اگر بتوانید با موافقت مدرسه مقصد که الان آنجا ثبت نام شده یک کد انتقال بگیرید و در برنامه دریافت نمایید تا به دانش آموزان امسال اضافه شود ومجدد در برنامه توصیفی انتقال به آموزشگاه دیگر بزنید تا مشکل دفتر نتایج ارزشیابی برطرف گردد. مدرسه مقصد هم بعد از کد انتقال در برنامه توصیفی دانش آموز را از قسمت مشخصات و پرونده دانش آموز فعال نماید.

 136. نیما گفت:

  مدیریت گرامی با عرض سلام و خدا قوت
  از شما و تیم زحمت کش تقاضامندم بخش دسترسی به ریز نمرات مانند قبلاً علاوه بر سامانه امین در دانا “در نگارش جدید “قابل دسترسی باشد الان برای دروس باقیمانده دانش آموزان به مشکل برخورد کرده ایم . چون هرچه ارسال اطلاعات به امین میکنیم برای خرداد ۹۸-۹۷ اخطار میدهد و نمیتوانیم گزارش ۶۰۲ بگیریم . لطفاً راهنمایی بفرمائید

  • مديريت گفت:

   با سلام
   ممنون از لطف شما. ارائه نگارش های برنامه دانا توسط شرکت پژوهش انجام می شود و کلیه تغییرات در برنامه و سامانه امین به دستور مسئولین محترم انجام می گردد. ریز نمرات و یا همان خلاصه سابقه تحصیلی برای متوسطه دوم در سامانه امین موجوده ( همان گزارش ۶۰۲) که بنا به گفته تیم پشتیبان این سامانه گزارش ۶۰۲ هر شب بروزآوری می شود.

 137. حسين زائي گفت:

  با عرض سلام وادب واحترام من در پایه دهم انسانی دو درس تفکروسواد رسانه ای و کارگاه تولید را که درس انتخابی هستند هر دوتا را انتخاب کردم در حالی که برای هر پایه باید یک درس انتخاب کنم حالا چطوری می توانم یکی را حذف کنم راهنمایی کنید ممنون میشم

  • مديريت گفت:

   با سلام
   این کار با هماهنگی مسئولین محترم و با اصلاح انتخاب واحد در سامانه سناد و دریافت در برنامه دانا انجام می شود.

 138. محمدرضا گفت:

  سلام نحوه تعریف کلاس چند پایه در سیستم توصیفی را توضیح بدین ممنون میشم

 139. علی گفت:

  سلام خسته نباشید میخام گواهینامه سه ساله دوره راهنمایی رو بگیرم خطا میده و یک کلمه انگلیسی مینویسه و خروجی میزنه مشکل چیه راهنمایی کنید

 140. صادق گفت:

  با سلام چگونه می توانیم پایگاه ساخته شده یک مدرسه را حذف کنیم؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   با کد مورد نظر هلپر را بازکنید و در قسمت تنظیم پایگاه داده , ادامه مسیر را بروید و گزینه جایگزینی و تنظیم login/user را تیک زده و ادامه را کلیک کنید.پس از تیک دار کردن “پایگاه موجود حذف شود ” بر روی حذف پایگاه داده کلیک کنید.

 141. آذرگون گفت:

  دانش آموزی که سال دهم درسی رودریک یا چند پودمان افتاده ودر همان سال امتحان مجدد نداده باشد آیادر طول سال تحصلی بعدی(یعنی دانش اموزی که یازدهم هست) می تواندهرموقع خواست امتحان بدهد مثلا” مهرماه یا آبان یا ماهای دیگر

 142. مریم گفت:

  سلام وقتتون بخیر من بدلیل اثبات نسب از طریق دادگاه شناسنامه ام ابطال شده و شناسنامه جدید با مشخصات کاملا متفاوت از شناسنامه ی قبلی برام صادر شد ،تا دوم دبیرستان درس خوندم الان مدارک تحصیلی رو امکانش هست مشخصاتش رو تغییر بدن؟و کارنامه هام به نام جدید صادر بشه؟باید به اموزش پرورش مراجعه کنم یا مدرسه های ابتدایی و راهنمایی…و اینکه مدیر دبیرستان گفتن باید اول دبیرستان رو از اول بخونم ایا امکانش هست؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اگر کد ملی تغییر نکرده است درخواست اصلاح مشخصات رو به مدرسه بدین. موضوع در شورای مدرسه مطرح شده و پس از تایید و صدور مجوز درخواست شما به کارشناسی آمار و فناوری اداره ارجاع شده تا در سامانه سناد مشخصات شما ویرایش شود. پس از ویرایش اطلاعات , با دریافت در برنامه و سامانه امین مدارک جدید مربوط به امسال صادر می گردد. در مدارک و دفاتر سنوات قبل هم در قسمت توضیحات , موارد لازم ثبت می گردد.
   اگر کد ملی تغییر کرده است در خرداد ماه درخواست شما در شورای مدرسه مطرح شده و از شما آزمون تعیین پایه گرفته شده و کلیه نمرات و سوابق شما به عنوان یک دانش آموز جدید و فاقد سابقه تحصیلی ثبت می گرد.

 143. فاطمه گفت:

  سلام علیکم
  دانش آموز دوازدهم هستم بعد از ثبت نام در کنکور منتقل به شهر دیگری شدم.و کد سابقه تحصیلی جدید در هنگام ویرایش قابل ویرایش نبود آیا برای کنکور مشکلی ایجاد نمی شود .ممنون

  • مديريت گفت:

   با سلام
   در مرحله دوم (اواخر خردادماه)نمرات شما به دیپکد ارسال می شود. مجدد در دیپکد اطلاعات را بررسی و تایید نمایید. در خصوص تغییر کد سوابق تحصیلی دانش آموزان منتقل شده مانند شما هنوز راه کاری مشخص نشده است.

 144. رضا هادی گفت:

  با سلام در سامانه سناد این دانش آموز به عنوان داوطلب آزاد در این مدرسه ثبت نام شده است بعد از ثبت نام که با پیغام با موفقیت ثبت نام شد این خطا را می دهد
  دانش آموز مورد نظر در مدرسه با کد ۹۶۰۱۲۶۷۰ ثبت نام شده است. امکان ثبت نام در دو مدرسه همزمان وجود ندارد

  • مديريت گفت:

   با سلام
   ابتدا باید دانش آموز از سامانه سناد مدرسه متفرقه آموزش و پرورش اشتهارد کد ۹۶۰۱۲۶۷۰ آزاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *