پرسشهای متداول در سیستم های دانش آموزی

تعدادی از سوالاتی که توسط همکاران مطرح گردیده است به انضمام پاسخ سوالات جهت بهره برداری به پیوست تقدیم می گردد.

همکاران محترم میتوانند سوالات احتمالی خود را از طریق لینک ارسال نظر در پایین همین صفحه بامامکاتبه نموده تا پاسخ سوالات شما در همین صفحه ثبت گردد.

با تشکر- فناوری اداره سنجش

سوال۱)چندی است که سیستم دانا پشتیبان بازیابی نمی کند علت چیست؟

پاسخ:دلیل عدم بازیابی ذخیره های قبلی وجود نسخه SQL بالا تر از ورژن اصلی سیستم های دانش آموزی است یعنی بالاتر از  SQL2005

سوال۲) چرا  برای دانش آموز پیش دانشگاهی با توجه به اینکه تمام سوابق و انتخاب واحد  وی درست است ولی بازهم اعلام فارغ التحصیلی نمی کند؟

پاسخ:علت عدم فارغ التحصیل دانش آموز پیش دانشگاهی با توجه به اینکه تمام اطلاعات سجلی و سوابقش درست است . این است که متاسفانه در موقع انتقال دانش آموز از متوسطه به پیش دانشگاهی از گزینه انتقال دانش آموز  به مدرسه دیگر استفاده شده  راه حل این مشکل این است که اول کل اطلاعات دانش آموز از روی سیستم حذف و سپس از گزینه انتقال دانش آموز فارغ التحصیل به پیش دانشگاهی استفاده شود.

سوال۳)راه حل رفع خطاهایی که موقع ارسال اطلاعات به سیستم متمرکز نشان میدهد چیست؟

پاسخ: اولین اقدام   چاپ و به عنوان خطا دقت کنید.

دومین اقدام   مشاهده سابقه تحصیلی دانش آموز ( دقت کنید سابقه پیش دانشگاهی را در سیستم متوسطه دریافت نکرده اید؟ و یا اینکه سوابق متوسطه را در سیستم پیش دانشگاهی دریافت نکرده اید؟  در سابقه کمبود یا ناتمام دارد؟ یا اینکه دوسال پایه دوم ندارد؟ یا اینکه تمامی تمامی سوابق دانش آموز فارغ التحصیل وجود دارد؟و یا درسی بدون نمره وجود دارد؟ اگر سوابق را به اشتباه دریافت نموده اید اقدام به حذف سوابق اشتباه نمایید. البته در سیستم پیش دانشگاهی از طریق سوابق انتقالی به راحتی می توان سوابق اشتباه را حذف نماید اما در سیستم متوسطه این کار با درخواست آموزشگاه و در منطقه قابل اصلاح می باشد.  اگر در سابقه کمبود یا ناتمام یا درس بدون نمره وجود دارد دفتر امتحانات پلمپ شده همان سال و دوره را نگاه کنید و درخواست اصلاح بدهید. اگر دوبار پایه دوم وجود دارد نگاه کنید دانش آموز درخواست تغییر رشته یا شاخه با تکرار پایه را دارد؟ واگر سوایق دانش آموز فارغ التحصیل به صورت کامل وجود ندارد بادریافت سی دی سوابق قابل اصلاح است(برای دانش آموزا انتقالی) و اگر سوابق مدرسه جاری دانش آموز از بین رفته باشد با درخواست کتبی و کپی برابراصل از دفتر امتحانات همان سال در منطقه قابل اصلاح است).

تمامی آموزشگاه ها قسمت عملیات جانبی/گزارشات کنترلی /گزارش دانش آموزان تکراری با دو کد و گزارش دانش آموزان بدون سابقه در سیستم را حتما کنترل نمایید. و نسبت به رفع آنها اقدام نمایید. زیرا هر دانش آموز فقط می تواند یک کد دانش آموزی داشته باشد. این خطا اکثرا به علت تعویض یا عکس دار کردن شناسنامه و تغییر شماره سریال و دریافت از سناد ایجاد می گردد. همانطور که قبلاً متذکر شده ام شماره سریال شناسنامه قبلی با کارنامه سال اول کنترل گردد اگر درست بود با ثبت کددانا(کد دانش آموزی سال اول) و اعمال فیلتر از سناد دریافت می نمودید. و اگر کد دانش آموزی سال اول اشتباه ثبت شده بود مدرسه مبدا با درخواست اصلاح کد و کپی شناسنامه و کارنامه سال اول جهت اصلاح به داره مراجعه و پس از اصلاح سوابق انتقالی در مدرسه مقصد دریافت گردد.

دانش آموزانی که در سیستم سابقه ندارند را در دفاتر امتحانات و دفاتر آمار آموزشگاه به دقت نگاه کنید شاید سوابق دانش آموزان موقع کانورت اطلاعات ازبین رفته باشد.بنابراین اگر دانش آموز سابقه ای در آموزشگاه داشته باشد باید آن سوابق در سیستم آموزشگاه ثبت گردد. و اگر دانش آموز هیچ سابقه ای در دفاتر امتحانات و دفاتر آمار آموزشگاه نداشت می تواند آنها را انتخاب و حذف نمایید.

یادآوری: تمامی خطاها موقع ارسال به سیستم متمرکز باید برطرف گردد زیرا سوابق دانش آموزانی که در خطا نشان می دهد به سیستم متمرکز ارسال نمی گردد.

سوال۴)  مراحل حل مشکل دریافت دانش آموزانی که در تغدیه از سیستم سناد خطا می گیرد چگونه است؟

پاسخ:

۱- در سیستم سناد  ابطال ثبت  کلاس بندی انجام شود

۲- لغو ثبت نام در سیستم سناد آموزشگاه

۳- مجددا در سیستم سناد کد آموزشگاه ثبت نام شود

۴- خطاهای هنگام ثبت نام برای دانش آموز ( فایلهای ستاره دار) وارد شود

۵- کلاس بندی مجدد

۶- صدوردفتر آمار و مشاهده اسم دانش آموز( نیاز به چاپ نیست)

۷- دریافت از سناد برای دانا( بااعمال فیلتر).

سوال۵)  در سیستم توصیفی چهار درس اجازه ثبت نمره پایانی را نمی دهد علت چیست؟

پاسخ:از نگارش۶٫۳ به بعد بر طبق آیین نامه برای سال ششم ابتدایی نمرات ۴ درس هنر، سلامت و تربیت بدنی ،تفکر و پژوهش و کار و فن آوری نیازی به نمره پایانی ندارند و همچنین در لیست انضباط هم فقط نمره پایانی ثبت می شود ، لیست های دبیر هم باید بر طبق آیین نامه شوند .

سوال۶) دلیل خطای ۲۵ ازچیست؟

پاسخ:این خطا مربوط به اتمام مهلت استفاده از یک نگارش است که توسط شرکت سازنده پیش بینی شده است و با رسیدن نگارش جدید و دریافت آن از طریق helper رفع می گردد. البته گاهی بعد از چند روز نگارش بعدی می آید. در این مواقع در صورتی که کار مهمی با سیستم دارید، تاریخ کامپیوترتان را چند روز به عقب برگردانید. برنامه  باز می شود.

سوال۷)چرا باتوجه به این که نگارش سیستم به روز است اما سیستم تغییرات نگارش را اعمال نمیکند؟

پاسخ:دوستان عزیز لحاظ شدن شماره نگارش در صفحه اصلی نرم افزار دلیل بر صحت آن نیست توصیه میشود در کامپیوتری که سیستم دانش آموزی برروی آن نصب شده از INTERNET SECURITY استفاده نشود و صرفا نسخه آنتی ویروس را در سیستم خود نصب نمائید.

83 پرسشهای متداول در سیستم های دانش آموزی

 1. تلاشگران گفت:

  باسلام و احترام
  باتوجه به اینکه نیم سال اول ۹۵-۹۴ این آموزشگاه باکد ۹۵۱۵۹۵۲۵ (آموزش از راه دور-راهنمایی) باز نمی شود و امکان ثبت نام در این نیم سال را نداریم، لطفا راهنمایی بفرمایید…
  قابل ذکر است در تابستان ۹۴-۹۳ به علت نداشتن دانش آموز ثبت نام نداشته ایم.

 2. سو..ق گفت:

  سیستم دانش اموزی پیش حر فه ای استثنایی نگارش جدید را دریافت نمی کند علت چیست

  • مديريت گفت:

   با سلام
   این سیستم کدامیک از برنامه های دانش آموزی هست؟ دانا, راهنمایی یا توصیفی؟

   • لیلی گفت:

    با سلام، دانش آموز پیش دانشگاهی به علت دو کد بودن، عدم شرایط فارغ‌التحصیلی را دارد، ضمن اینکه کد اصلاح شده و به منطقه ارسال شده و رمز اصلاحیه نیز دریافت گردیده است، اما باز هم در سیستم دو کد می باشد، لطفاً راهنمایی بفرمایید، سپاسگزارم

    • مديريت گفت:

     با سلام.
     در سیستم تاییدیه پس از دریافت رمز تغییرات اصلاح می شود. اگر درسیستم مدرسه با کد صحیح اعلام فارغ التحصیلی شود و به سیستم ممرکز منتقل گردد مشکل برطرف می شود. به شرط اینکه قبل از دریافت جدید از سیستم متمرکز کاملا حذف شود.

 3. غلام گفت:

  سلام.آیا میتونم دانش آموزان انتقالی رو بعد از انتقال، ابطال ثبت نام کنم؟ و در سناد هم لغو ثبت نام کنم؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   خیر به هیچ وجه اینکار را انجام ندهید چون آخر سال بین دفتر آمار و امتحانات مغایرت بوجود می آید.
   موفق باشید.

 4. لیلی گفت:

  با سلام، دانش آموز پیش دانشگاهی به علت دو کد بودن، عدم شرایط فارغ‌التحصیلی را دارد، ضمن اینکه کد اصلاح شده و به منطقه ارسال شده و رمز اصلاحیه نیز دریافت گردیده است، اما باز هم در سیستم دو کد می باشد، لطفاً راهنمایی بفرمایید، سپاسگزارم

 5. لیلا گفت:

  سلام دانش اموز انتقالی را به اشتباه لغو ثبت نام نموده ام چگونه بازیابی کنم/؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   مجدد ثبت نام نموده و انتخاب واحد نماییدو دانش آموز را انتقالی بزنید. وضعیت دانش آموز در دفتر آمار و امتحانات یکسان باشد.
   موفق و موید باشید.

 6. سعید گفت:

  در تیر ماه سال ۹۵در سیستم سناد ۹۵-۹۴دانش آموز را اشتباهاً لغو ثبت نام زده ام دانش آموز الان ثبت نام مجدد نمی شود بجهت اتمام سال تحصیلی تکلیف چیست؟

 7. مرادی گفت:

  سلام
  بنده مادر دختری هستم که در دبیرستان مشغول به تحصیل میباشد “مدتی است شخص جوانی جلوی درب مدرسه مزاحمت ایجاد میکند “سوالی داشتم مبنی بر اینکه اگر مدرسه دخترم را عوض کنم ایا ایشان میتواند از طریق سامانه سناد و با داشتن اشنا در مدرسه و غیرو محل جدید ادرس تحصیل دختر بنده را پیدا کند “ضمن اینکه یکبار جایش را عوض کردم و ایشان مدرسه جدید را پیدا گرد

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اگر مواردی را که فرمودین وجود داشته باشد و همکار حفظ اطلاعات نکند می تواند مدرسه جدید را پیدا کند.

 8. سحر گفت:

  باسلام
  یک سوال مهم ،متاسفانه در هدایت تحصیلی دانش آموزی در ۲ سال قبل دانش آموز رشته انتخابی را نیاورده است ولی دانش آموز این دو سال در کلاس نشسته و نمراتش ثبت شده است.آیا راهی هست که این مشکل را درست کنم؟
  با تشکر فراوان

  • مديريت گفت:

   با سلام
   دانش آموز این رشته رو ادامه میده البته حتما باید کمیسیون رای بده .
   با مسئول سنجش در خصوص این پرونده هماهنگ کنین.
   موفق باشید.

 9. محمد حسین مرادی گفت:

  سلام لطفا راهنمایی فرماید

  • عرفان گفت:

   باسلام من میخواهم برای پاسپورت اقدام کنم.ولی داخل سیستم ودمدرسه راپیدانمیکند.چگونه اشکال خودرارفع کنم

   • مديريت گفت:

    با سلام
    برای دریافت و تعریف کد مدارس در برنامه دانا از منوی تسهیلات گزینه گرفتن مشخصات مدارس از پایگاه اقدام کنید.

 10. محمد فتاحی گفت:

  سلام کد ۱۰۰۶به چه معناست

 11. معاون اجرایی گفت:

  سلام وخداقوت.درسیستم دانای متوطه دوم درچاپ کارنامه در سربرگ هدر مشخصات دانش آموز نمایش داده نمی شود.لطفا راهنمایی بفرمایید.باتشکر

 12. سعیدی گفت:

  لینک دفتر آمار بعلت تعدادی از دانش آموزان استعلام نشده موجودنیست چگونه می توان مشکل رو رفع کرد

 13. سعیدی گفت:

  درسیستم توصیفی قسمت ژوری اسامی دانش اموزان چاپ نمی شود وخطا می دهد علت چیست؟

 14. سعیدی گفت:

  درسیستم توصیفی قسمت ژوریها خطامیدهد علت چیست؟

 15. مطهری زاده گفت:

  با سلام من ازسیستم دانا ی مدرسه پشتیبان می گیرم ودر منزل می پشتیبان را بازیابی کنم خطا ی زیررا می گیرد
  ۱ – FailedOperationException
  Restore failed for Server ‘MOTAHARI\SQLEXPRESS’.

  ۲ – SmoException
  System.Data.SqlClient.SqlError: The media family on device ‘DanaBackup59737505_(C:\Users\Administrator\Desktop\DanaBackup59737505_13960830.bak)’ is incorrectly formed. SQL Server cannot process this media family.
  لطفا بفرمایید اشکال از کجاست ظاهرا این پشتیبانها به هیچ دردی نمی خورد

 16. مطهری زاده گفت:

  باسلام من ازسیستم دانا ی مدرسه پشتیبان می گیرم ودر منزل پشتیبان را بازیابی می کنم خطا ی زیررا می گیرد
  ۱ – FailedOperationException
  Restore failed for Server ‘MOTAHARI\SQLEXPRESS’.
  ۲ – SmoException
  System.Data.SqlClient.SqlError: The media family on device ‘DanaBackup(;کدمدرسه)_(C:\Users\Administrator\Desktop\DanaBackup(کدمدرسه()۱۳۹۶۰۸۳۰٫bak)’ is incorrectly formed. SQL Server cannot process this media family.
  لطفا بفرمایید اشکال از کجاست ظاهرا این پشتیبانها یی که می گیرم به هیچ دردی نمی خورد

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اگر برنامه در سیستم منزل درست کار می کند دقت کنید که با کد دیگری وارد هلپر نشوید و هنگام بازیابی برنامه اصلی بسته باشد.
   نصب برنامه در سیستم منزل مشکل قانونی دارد و با توجه به بخشنامه های حراست نباید این کار انجام شود!

 17. زهره گفت:

  باسلام
  چگونه دانش آموز فارغ التحصیلی رو که به اشتباه ثبت نام اولیه شده ودر سامانه سناد تعیین پایه نشده را حذف کنم؟

 18. علی گفت:

  با سلام و وقت بخیر.
  مدیر دبیرستان متوسطه دوم هستم که نخستین یال فعالیتش هست. مشکلی که الان باهاش مواجه هیتم اینه که در برنامه دانا لیست نمرات و کارنامه دانش آموزان کد ملیشون میاره اما نام و نام خانوادگی نمیاره.
  لطفا راهنناییم کنید.
  با تشکر

 19. علی گفت:

  با سلام و وقت بخیر.
  مدیر دبیرستان متوسطه دوم هستم که نخستین سال فعالیتش هست. مشکلی که الان باهاش مواجه هسیتم اینه که در برنامه دانا لیست نمرات و کارنامه دانش آموزان کد ملیشون میاره اما نام و نام خانوادگی نمیاره.
  لطفا راهنمایی کنید.
  با تشکر

  • مديريت گفت:

   با سلام
   نگارش جدید را دریافت و پایگاه داده را بروزرسانی کنید.

  • یوسف گفت:

   سلام
   من هم همین مشکل را دارم چند بار این راه حل رو انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم.جالب اینجاست که مشخصات دانش آموزان هم نمیشه دید.کارت دانش آموزی هم نمیشه پرینت کرد.تنها جایی که تمام مشخصات نشون میده گزارش انتخاب واحد هست.لطفا اگر راه حلی هست راهنمایی کنید.

   • مديريت گفت:

    با سلام
    در هنگام ورود به برنامه پس از وارد کردن رمز تیک گزینه:
    “در هنگام ورود به سیستم اصلاح حروف و سایر روتین های اصلاحیه سوابق انجام شوند.”
    را بزنید.

 20. معلم گفت:

  سلام
  همکاران محترم کسی میتونه کمکم کنه؟
  برای نوشتن فارسی اعداد تو سیستم متوسطه اول به مشکل خوردم اگه کسی راهنماییم بکنه ممنون میشم..

  • مديريت گفت:

   با سلام.
   باید در کنترل پنل و تنظیمات زبان فارسی ویندوز مقدار native digits را روی national قرار دهید.

  • سید علی فتاحی 09178841804 گفت:

   در متوسطه اول آموزش از راه دور همه مراحل فارغ التحصیلی انجام شده لیست فارغ التحصیلی وکارنامه فارغ التحصیلی هم چاپ می شود ولی کارنامه فارغ التحصیلی نهم چاپ نمی کند ضمنا نگارش متوسطه اول با متوسطه دوم ۲۲ می باشد

   • مديريت گفت:

    با سلام
    .در هنگام ورود به برنامه تیک اصلاح حروف و سایر روتین های اصلاح سابقه را بزنید.
    .بروزآوری پایگاه را انجام دهید.
    .کارنامه سالیانه و خلاصه سابقه را اجرا کنید.
    .مجدد عملیات فارغ التحصیلی را انجام دهید اگر دانش اموز از قبل فارغ التحصیل شده بود از منوی سازماندهی و ثبت نام گزینه مشاهده اطلاعات دانش آموز وضعیت فارغ التحصیلی را فعال نمایید.

 21. حیدرزادگان گفت:

  با سلام .برای دانش اموز کارنامه صادر نمی شود .خطای سوابق می هد .چکار کنم

 22. مهدی 9184883484 گفت:

  چرا در سیستم متوسطه اول نمره انضباط وارد شده اما سیستم عبارت “نامشخص” را روی نمره انضباط وارد شده میزند راه حل چیست؟

 23. ابراهیم گفت:

  سلام ما یک دانش اموز دی ماهی داریم و اطلاعات ان از سناد دریافت نمی شود کد ۱۰۶۷ می دهد لطفا پاسخ دهید

 24. بانو گفت:

  سلام
  یه سوال داشتم درمورد این که چرا سایت همگام برام باز نمی کنه.رمز هم زدم وارد شدم و ازمون های مشاوره ای هم انتخاب کردم و بعد در یک صفحه دیگه گزینه ازمون رو زدم برام هیچ مواردی بالا نمیارد چرا؟

 25. مولوی گفت:

  سلام خسته نباشید دانش آموز متوسطه اول انتقال آمده دارم برای دریافت سابقه تحصیلی آن پس از وارد کردن کد انتقال . مدرسه مبدا رو کد خطای
  Warning: Fatal error 824 occurred at Feb 3 2018 7:04PM. Note the error and time, and contact your system administrator. را نمایش میدهد . در ضمن ویندوز ۷ کار میکنم ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

  • مديريت گفت:

   با سلام
   ۱ برنامه را با راست کلیک گزینه run as administrator باز کنید.۲ بروزاوری پایگاه ۳ بروزاوری فایل مدارس و مجدد کد انتقال را دریافت نمایید.

 26. استاد کاظمی گفت:

  با سلام من اولین سالیه که استخدام شدم و به طور کامل وارد نیستم نمره وارد کنم میشه دستور العمل ان را به ایمیلم ارسال کنید متوسطه دوره دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۷ با تشکر وقت بخیر

  • مديريت گفت:

   با سلام
   نحوه کار با با برنامه را می توانید از فایل راهنمای موجود در برنامه و فایل های اموزشی یاد بگیرید.
   اگر مشکل خاصی بود می توانید در این سایت مطرح نمایید.

 27. سید مسلم محمدی د گفت:

  چند روز است که سناد ابتدایی باز نمی شود چرا؟

 28. ابوالفضل گفت:

  لطفا بنویسید چگونه درسامانه سناد نمره پودمان دانش آموزرا حذف کنیم متوسطه دوم کلاس دهم

 29. محم حسین گفت:

  هنگام ارسال به امتحان نهایی خطای استخراج سوابق تحصیلی میزنه علتش چیه

 30. وحید گفت:

  سلام
  در ارزشیابی توصیفی ،سال ۹۵-۹۴ بسته است .میخواهم نمره یک دانش آموز را وارد کنم چگونه سال را باز کنم؟؟؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   ابتدا با هلپر از اطلاعات برنامه پشتیبان بگیرید.
   از منوی تسهیلات سال و دوره برنامه را به سال ۹۵-۹۴ تغییر دهید.
   از منوی ورود نتایج ارزشیابی گزینه ثبت مجوز می توانید با ثبت مجوز جدیداصلاح نمره, نمره دانش آموز را تغییر دهید.

 31. کریم گفت:

  سلام در هنگام باز کردن سیستم توصیفی پیغام access is denied برای آدرس هلپر میاد

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اگر در ویندوز ۷ برنامه را اجرا می کنید برروی آیکون برنامه راست کلیک کرده و گزینه “run as administrator” را کلیک کنید.

 32. f گفت:

  سلام وقت به خیر من امروز نمرات نوبت دوم کلاس ها رو وارد کردم ولی وقتی به نوبن اول رفتم دیدم هیچ نمره ای ثبت نشده در صورتی که نوبت اول رو ثبت و ارسال کردم به نظرتون پاک شده و دوباره باید وارد کنم ؟حالا چه کار کنم ؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   احتمالا بک اپ اشتباهی مربوط به قبل از ثبت نمره نوبت اول را بازیابی کرده اید.
   با با بازیابی بک اپ از اخرین زمانی که نمرات نوبت اول ثبت بوده را بازیابی نمایید و یا باید مجدد نمرات نوبت اول را ثبت کنید.
   موفق باشید

 33. معلم گفت:

  سلام کد خطای ۲۱۶ و ۲۰۱ در نرم افزار تکمیل الف برای چیه

 34. علی گفت:

  باسلام تو دانا به اشتباه یک دانش اموز را انتقال رفته زدم تبدیل به فعا نماییم ممنونم

 35. علی گفت:

  باسلام تو دانا به اشتباه یک دانش اموز را انتقال رفته زدم تبدیل به فعال نماییم ممنونم

  • مديريت گفت:

   با سلام
   از منوی سازماندهی و ثبت نام گزینه پرونده و اطلاعات دانش آموز می توانید وضعیت تحصیلی دانش آموز را به فعال تبدیل نمایید.

 36. دانش آموز گفت:

  سلام من پروندم رو از مدرسمون در آذر ۹۶ خارج کردم وپس از چند روز یعنی قبل از امتحانات دی ماه دوباره ثبت نام کردم وامتحان دادم ولی الان متوجه شدم وقتی پروندمو ۹/۹۶ خارج کردم تا برج ۲/۹۷ ثبت نام نشده آیا برای ثبت نام دانشگاه مشکلی پیش میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 37. دانش آموز گفت:

  سلام من پروندم رو از مدرسمون در آذر ۹۶ خارج کردم وپس از چند روز یعنی قبل از امتحانات دی ماه دوباره ثبت نام کردم وامتحان دادم ولی الان متوجه شدم وقتی پروندمو ۹/۹۶ خارج کردم تا برج ۲/۹۷ ثبت نام نشده آیا برای ثبت نام دانشگاه مشکلی پیش میاد؟

  • مديريت گفت:

   با سلام
   ثبت نام مجدد شما با رای شورای مدرسه امکان پذیر است و اگر مشکلی بوده احتمالا در سامانه سناد ایجاد شده که دقیقا مشخص نکردید. برای ثبت نام دانشگاه در نیمسال دوم ( وروردی دی ماه) مدارک فارغ التحصیلی شما در نیمسال اول مدرسه لازم است.

 38. محمدرضا گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید در سال جدید ۹۷-۹۶ چرا کارنامه ها کامل پرینت گرفته نمی شه ؟ یعنی سمت چپ کارنامه کامل نیست خطش نمیافته

 39. کریمی گفت:

  با سلام
  دانش اموزی داریم که در شناسنامه نام خانوادگی او با همزه است اما در سیستم کارنامه پایه اول تا چهارم به جای همزه (ی) نوشته شده ولی در سال پمجم و ششم بر اساس شناسنامه با همزه است، آیا کارنامه سال اول تا چهارم باید اصلاح گردد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ مراحل را ذکر کنید
  با تشکر

 40. احمد نارویی از شهرستان ایرانشهر گفت:

  با سلام

  اگر دانش آموزی بعد از امتحانات نوبت اول از آموزشگاه انتقالی بگیرید و به خارج از کشور برود و در خارج مثلا کشور قطر در آنجا به هیچ مدرسه ای مراجعه نکند …

  و بعد از امتحانات نوبت دوم دوباره از خارج از کشور برگردد یعنی در هیچ یک از امتحانات نوبت دوم شرکت نکرده باشد بدون عز موجه از سیستم دانا و سامانه سناد هم انتقالی خورده باشد.

  حالا سوال — آیا دانش آموز میتواند در امتحانات شهریور ماه شرکت کند ؟

  اگر نمی تواند وضعیت و تکلیف دانش آموز چیست ؟
  احمد نارویی از شهرستان ایرانشهر

  • مديريت گفت:

   با سلام
   دانش آموز یا باید دلیل عدم حضور در مدرسه اولیه را موجه کند ودر مدرسه اولیه (مبدا) شهریورماه در امتحانات شرکت کند. و یا باید از مدرسه مقصد نامه مهمان اورده و به صورت مهمان در مدرسه اولیه دوره تابستان را گذرانده و برای ثبت سوابق به مدرسه مقصد برود.

 41. پرهون گفت:

  با سلام هنگام ارسال اطلاعات در سیستم توصیفی ابتدایی برای تعدادی از دانش آموزان خطای پایه یا سال نا معتبر گزارش می شود و آمار ارسالی با درصد قبولی دانش آموزان مطابقت ندارد.

  • مديريت گفت:

   با سلام
   سابقه این دانش آموزان را از منوی سابقه تحصیلی بررسی نمایید. این دانش آموزان یا در یک سال ثبت نام شده و فاقد ارزشیابی هستندو یا ارزشیابی ناقصی دارند.

 42. زرگانی گفت:

  با سلام
  دانش اموزکلاس سوم ابتدایی را به پایه چهارم ارتقا داده ایم .واین دانش اموز رابرای ثبت نام در مدرسه دیگر ازاد سازی نمودیم.
  مجددا درمدرسه مبدا مجددا ثبت نامش کردیم.ثبت نام شد ولی به پایه بالاتر ارتقا پیدا نمی کند .ضمنا ازاد سازی نمیشه ودر پایه سوم مردودی خورد . (وپیام به علت ثبت کمسیون امکان ازاد سازی وجود ندارد.)
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • مديريت گفت:

   با سلام
   اگر دانش اموز جهشی است باید در سناد ثبت شود.
   برای ثبت آن و یا اصلاح وضعیت با کارشناسی آمار و فناوری تماس بگیرید.

 43. احمد گفت:

  سلام علت خطای ۷۰درسیستم کاردانش جهت ارسال به امین چیست

 44. مریم گفت:

  سلام من کلا نمیتوانم وارد سیستم سناد متوسطه بشوم این مشکل از امروز برای من پیش امده حتی رمز را با سایت قبلی عوض کردم ولی نمی توانم وارد شوم

  لطفا پاسخ را در ایمیل بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *